Sākumlapa » Aizsardzība » ASV FIB iesaka parūpēties par lietu interneta un viedo televizoru kiberdrošību

ASV FIB iesaka parūpēties par lietu interneta un viedo televizoru kiberdrošību

Kas to būtu domājis, ka kādreiz pienāks diena, kurā ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) brīdinās par televizoru kiberdrošību. FIB iesaka pārliecināties, vai lietu interneta (IoT) ierīces un viedie televizori mājās ir pareizi konfigurēti, lai būtu pasargāti no iespējamiem uzbrucējiem.

 

 

FIB ieteikumi tiek sniegti pēc ilgstošas ļaunprātīgu kampaņu plūsmas, kas vērstas pret tādām ierīcēm, lai tās pievienotu lieliem robottīkliem vai izmantotu kā atspēriena punktu daudzpakāpju uzbrukumos, kuru mērķis ir citas ierīces, piemēram, viedtālruņi un personālie datori.

“Neaizsargātas ierīces var ļaut hakeriem iekļūt jūsu maršrutētājā, dodot sliktajiem puišiem piekļuvi visam citam jūsu mājas tīklā, kas, jūsuprāt, bija drošs,” teikts FIB Portlendas biroja paziņojumā.

 

Lietu interneta (IoT) ierīču drošība

Vienkāršākais veids, kā aizsargāt savus datus no hakeriem, kuriem izdodas apdraudēt kādu no lietu interneta ierīcēm, ir tās nodalīt atsevišķā tīklā. “Jūsu ledusskapim un piezīmjdatoram nevajadzētu atrasties vienā un tajā pašā tīklā,” saka FIB. “Glabājiet savus privātos, sensitīvos datus atsevišķā sistēmā no citām IoT ierīcēm.”

ASV federālā tiesībaizsardzības aģentūra arī iesaka nomainīt ierīču noklusējuma paroles ar unikālām un grūti uzlaužamām, tādējādi bloķējot visus hakeru mēģinājumus izmantot zināmās paroles, kas iestatītas rūpnīcā. Ieteicams arī pārliecināties, ka mobilajām lietotnēm, kas savienotas ar šādām ierīcēm, nav atļauju, kas ļautu tām iegūt lietotāja informāciju. Tāpat ir svarīga visu ierīču atjaunināšana, iespēju robežās izmantojot automātiskus atjauninājumus.

 

Digitālā aizsardzība viedajiem televizoriem

“Papildus riskam, ka jūsu televizoru ražotājs un lietotņu izstrādātāji varētu jūs klausīties un skatīties, šī televīzija var būt arī vārti hakeru ienākšanai jūsu mājās,” teikts FIB paziņojumā. Pēc veiksmīga uzbrukuma hakeri var pārņemt viedā televizora kontroli viesistabā vai guļamistabā, lai spiegotu, izmantojot iebūvēto mikrofonu un kameru. Lai novērstu šādu risku, FIB iesaka atspējot televizora mikrofonu un aizlīmēt kameru ar melnu lenti, ja to nav iespējams izslēgt.

Ar internetu savienotu viedo televizoru īpašniekiem FIB iesaka sekojošus punktus.

• Precīzi ziniet, kādas funkcijas ir televizoram un kā vadīt šīs funkcijas. Veiciet pamata meklēšanu internetā, izmantojot sava televizora modeļa numuru un vārdus “microphone”, “camera” un “privacy”.
• Nepaļaujieties uz noklusējuma drošības iestatījumiem. Mainiet paroles, ja tas ir iespējams, un noskaidrojiet, kā, ja iespējams, izslēgt mikrofonus, kameras un personiskās informācijas apkopošanu. Ja nevarat tos izslēgt, apsvēriet, vai ir vērts uzņemties risku iegādāties šo modeli vai izmantot šo pakalpojumu.
• Ja nevarat izslēgt kameru, bet vēlaties to, tad elementārs risinājums ir vienkāršs melnas līmlentes gabals pāri kameras acij.
• Pārbaudiet ražotāja spēju atjaunināt ierīci ar drošības ielāpiem. Vai tas to var izdarīt? Vai tas to ir darījis iepriekš?
• Pārbaudiet televizora ražotāja un izmantoto straumēšanas pakalpojumu privātuma politiku. Noskaidrojiet, kādus datus tie vāc, kā šie dati tiek glabāti un ko tie ar tiem dara.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. KO viņi iesaka?
    Mājās VLANus? Jau tagad katrs pamuļķis uzskata ka routera konfigurēšanai datorspecu nevajag (jo taču dārgi!), un visiem UPnP ver vaļā kameru portus. Kas būs kad tie jampampi sāks mēģināt VLANus?
    Paroļu mainīšana ir pilnīgs stubums. Kāda jēga no tās paroļu maiņas ja caur exploitu paroli var iegūt plain-textā?

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 4 =

Uz augšu