Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Japānā „izķers” nedrošās lietu interneta ierīces

Japānā „izķers” nedrošās lietu interneta ierīces

Threatpost ziņo, ka Japānas valdība gatavojas ņemt savās rokās nedrošo lietu interneta (IoT) ierīču problēmu un īstenot, kā daži apgalvo, pārdrošu plānu — veikt plašus ielaušanās testus savu pilsoņu IoT ierīcēs.

 

 

Japānas Iekšlietu un sakaru ministrija uzdevusi Nacionālajam informācijas un sakaru tehnoloģiju institūtam (NISTI) veikt valstī lietoto 200 miljonu IoT ierīču „pārlūkošanu”, sākot ar maršrutētājiem un tīmekļa kamerām. NISTI hakeru komanda mēģinās iekļūt internetā redzamajās ierīcēs, izmantojot noklusētos pieejas datus un pārāk bieži lietotas, viegli uzminamas paroles.

Ja tiks atrastas nedrošas ierīces, par tām paziņos interneta pakalpojumu sniedzējiem un vietējām varas iestādēm, lai tās varētu likt individuālajiem lietotājiem un uzņēmumiem izlabot atklātās nepilnības.

Pasākumu, kas sāksies martā, plāno veikt sakarā ar nākamgad Tokijā paredzētajām vasaras Olimpiskajām spēlēm. Iekšlietu un sakaru ministrija ir paziņojusi, ka uzbrukumi IoT ierīcēm veidojuši divas trešdaļas no visiem kiberuzbrukumiem 2016. gadā. Sagaida, ka šādu uzbrukumu skaits pieaugs, kad hakeri, iespējams, meklēs iespējas izjaukt vasaras Olimpiskās Spēles.

Tādām bažām ir pamats: ļaunprogrammatūra Olympic Destroyer pērn negatīvi ietekmēja ziemas Olimpisko Spēļu atklāšanas ceremoniju Pjončhanā, Dienvidkorejā; grupa Hades, kas izplata šo ļaunprogrammatūru, vēl tagad turpina rīkot uzbrukumus dažādiem mērķiem.

 

Kaspersky Lab Globālās izpētes un analīzes pētnieka Kurta Baumgartnera uztāšanās konferencē CyberwarCon (ASV, 2018. g. 28. novembris), kur viņš stāstīja par Hades un citiem apdraudējumiem. Uzstāšanās video atrodams šeit.

Ārpus Olimpisko Spēļu drošības problēmām bažas rada arī postoši IoT robottīkli, piemēram, VPNFilter, kas var uzbrukuma upuru datoros uzstādīt sistēmlaužņus (rootkits), kā arī programmas, kas zog un dzēš informāciju. Mirai un līdzīgi robottīkli ir pierādījuši, ka IoT robottīkli var ļoti efektīvi īstenot plašus DDoS uzbrukumus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

8 + 1 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu