Sākumlapa » Aizsardzība » Jaunā Kaspersky 2019 personālo produktu paaudze ir klāt

Jaunā Kaspersky 2019 personālo produktu paaudze ir klāt

Pagājušajā gadā Kaspersky Lab produkti saņēma daudzus apbalvojumus — un tostarp ieņēma vairāk pirmo vietu neatkarīgos testos nekā jebkuri citi aizsardzības risinājumi. Kādēļ tērēt spēkus, lai padarītu produkciju vēl labāku, ja tā jau ir pati labākā? Uzņēmumā joko: pilnībai nav robežu, tādēļ Kaspersky Internet Security 2019 ar visiem “brāļiem” un “māsām” pārspēj savus priekšgājējus veselā rādītāju grupā.

 

 

Uzticamība

Lai gan liekas, ka vajadzētu sākt ar aizsardzību, tad aplūkot ātrdarbību un tad tehnoloģijas, izveidojusies situācija šobrīd liek kā pirmo izcelt tieši uzticamību. Pēdējo gadu laikā, ar īpašu intensitātes pieaugumu pagājušā gada rudenī, ASV medijos parādījās daudzas publikācijas ar uzbrukumiem Kaspersky Lab reputācijai. Jo vairāk uzņēmuma vadītājs publiski uzsvēra, ka Kaspersky Lab detektē visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās izcelsmes un mērķa un ka turpinās to detektēt, jo spēcīgāki tie kļuva.

To, ka Kaspersky Lab ir darītāji, nevis tikai runātāji, var aplūkot uzņēmuma publikācijās. Tur jūs ieraudzīsiet “interesantas” lietas. Piemēram, Black Energy ir izmantots uzbrukumos Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, Sofacy – NATO kontraktoru izspiegošanai un daudz kam citam, Regin – spiegošanai Beļģijas telekomunikāciju tīklos un Angelas Merkeles birojā, Equation – spiegošanai desmitu valstu vēstniecībās, institūtos, iestādēs, uzņēmumos 14 gadu garumā! Nav grūti noprast, ka tie, kas stāv aiz šīs un citas līdzīgas ļaunprogrammatūras, nav ierindas kibernoziedznieki…

Kamēr ASV amatpersonas un daudzi industrijas eksperti atzina, ka nav nekādu pierādījumu preses kampaņā izplatītajiem apvainojumiem, tikmēr Kaspersky Lab, lai norobežotu sevi no tālākiem uzbrukumiem, kas saistīti ar uzņēmuma nelokāmo nostāju detektēt visu ļaunprogrammatūru, ieskaitot valstu radīto, neatkarīgi no tās izcelsmes un mērķa, uzsāka savu Starptautisko caurredzamības inciatīvu. Tas ir pasākumu kopums, kura ietvaros uzņēmums pakļaus neatkarīgai pārbaudei un tālākai kontrolei savu produktu pirmkodu, atjauninājumus un iekšējos procesus. Faktiski tas nozīmē maksimālu gala produktu uzticamību, kāda iedomājama mūsdienās, jo no autoritatīva auditora pārbaudīta pirmkoda viņa uzraudzībā tiks “salikts” un digitāli parakstīts gala produkts. Produkta atjauninājumi un mākoņinfrastruktūra tāpat tiks uzraudzīta no autoritatīva auditora puses. Tas viss jau ir izveides procesā Šveicē, kas ir izvēlēta 200 gadu neitralitātes un stingro datu aizsardzības likumu dēļ. Šāds caurredzamības modelis tiek attīstīts, konsultējoties ar valstu regulatoriem, piemēram, Apvienotās Karalistes Nacionālo kiberdrošības centru (daudzi to nezina, bet Kaspersky Lab ir globāla uzņēmumu grupa ar holdingu Lielbritānijā, kas ļauj teikt, ka tas ir Lielbritānijas uzņēmums). Vēl ir paredzēts izveidot īpašus Caurredzamības centrus Eiropā, ASV un Āzijā, kur interesenti ar atbilstošām pilnvarām varēs ielūkoties produktu dzīlēs un pat atjauninājumos no pašiem Kaspersky Lab pirmsākumiem, lai paši pārliecinātos, ka tie paredzēti tikai aizsardzībai.

Šobrīd Kaspersky Lab pārvieto uz Cīrihi Šveicē savu pamata digitālo infrastruktūru, ieskaitot “programmatūras salikšanas līniju” un serverus, kas glabā un apstrādā mākoņsistēmas Kaspersky Security Network (KSN) datus, kā arī sāk veidot savu pirmo Caurredzamības centru. Saskaņā ar plaši pazīstamā izpētes un konsultāciju uzņēmuma IDC Eiropas drošības asociētā pētījumu direktora Dominika Trota teikto, Kaspersky Lab “ir pārspējis pārējos galvenos drošības ražotājus caurredzamībā”.

 

 

Faktiski, Kaspersky Lab ir pirmais uzņēmums pasaulē, kas veido šādu maksimāli atklātu un trešās puses kontrolei pakļautu infrastruktūru, kurā gala produktiem jābūt atsaistītiem no izstrādātājiem un pēc neatkarīgām pārbaudēm ieguvušiem maksimālu uzticamību. Uzņēmuma vadība uzskata, ka tas ļaus pretoties IT drošības nozares pieaugošajai balkanizācijai, kas to vājina, un ka jaunā pieeja kļūs par uzticamības iegūšanas standartu. Vairāk informācijas jūs varat iegūt, izlasot rakstu ‘Kaspersky Lab’ pārceļ pamatinfrastruktūru no Krievijas uz Šveici un veido jaunu uzticamības standartu un preses ziņu.

Informācijas papildinājums, 11. novembris 2018. g, lasiet:
Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva virzās uz priekšu

Ātrdarbība

Kaspersky Lab risinājumi arī līdz šim bija ātrdarbīgi, ko apliecina vairākas gada balvas, toties tagad tie kļuvuši superātri. Izstrādātājiem ir izdevies palielināt gandrīz visu procesu izpildes ātrumu mājas lietotājiem paredzētajos produktos.

 

Vācijas antivīrusu testēšanas organizācijas AV-TEST gada balva par labāko ātrdarbību.

Gada balva par labāko ātrdarbību.

Turklāt jaunajām versijām nepieciešams mazāk operatīvās atmiņas un citu resursu. Arī uzstādīšana tagad norit ātrāk, bet atjauninājumi ir lietotājiem praktiski nepamanāmi.

Drošība

Arī šajā jomā Kaspersky Lab risinājumi daudzus gadus ieņem pirmās vietas — pēc maksimālā testos atklāto apdraudējumu daudzuma pie minimāla skaita ar viltus trauksmēm.

 

 

2019. gada versijas vienlaicīgi vairākos aspektos būs vēl labākas un efektīvākas. Tām, piemēram, ir “iemācīts” novērtēt izejošos pieprasījumus pēc IP adresēm: ja fails vai process vērsīsies pie servera, kurš atrodas jau iepriekš zināmā ļaunprātīgā adresē, interneta antivīruss konstatēs šo darbību un nobloķēs to. Tas pats attiecas arī uz HTTP pieprasījumiem.

Tehnoloģijas

Mūsdienīgie aizsardzības risinājumi izmanto dažādus paņēmienus cīņā ar ļaunprogrammatūru. Signatūras dod iespēju atklāt jau zināmu ļaunprogrammatūru. Heiristiskie algoritmi — tas praktiski ir analītiķu radīts noteikumu kodekss — atpazīst jaunu ļaunprogrammatūru, kura darbojas tāpat, kā jau zināmās, vai līdzīgi. Un visbeidzot — mašīnmācīšanās ļauj atpazīt apdraudējumus, balstoties uz zināmiem paraugiem, bet bez skaidri izteikta algoritma.

Tagad Kaspersky Lab eksperti ir pievienojuši viņu jaunāko uzvedības modeli, kurš apvieno uzvedības analīzes un mašīnmācīšanās priekšrocības, tādējādi ļaujot proaktīvi atklāt vēl plašāku apdraudējumu spektru. Tas nav vienkāršs noteikumu sakopojums: modelis spējīgs patstāvīgi, balstoties tikai uz piemēriem, bez ļaunprogrammatūras analīzes speciālistu palīdzības, izlemt, kas ir kaitīgs un kas – ne. Šī komponenta parādīšanās ļauj Kaspersky Lab (un tātad arī jums kā produktu lietotājiem) atrasties soli priekšā sacensībā ar kibernoziedzniekiem!

Vairāk informācijas (angļu val.) par mašīnmācīšanās izmantošanu atradīsiet šeit.

Integrācija

Operētājsistēmā Microsoft Windows 10 iekļauts lielisks aizsargfunkciju komplekts, kurš, kopā ar labu antivīrusu risinājumu, darbojas vēl labāk. Tieši šī iemesla dēļ Kaspersky Lab izstrādātāji ir pievienojuši saviem produktiem integrāciju ar šīm funkcijām un tagad var izmantot priekšrocības, ko sniedz iebūvētie Windows 10 instrumenti, lai novērstu visdažādākā veida uzbrukumus (gan DLL bibliotēku uzlaušanu, gan ļaunprogrammatūras skriptus, gan ļaunprogrammatūru, kura izmanto jauno Windows 10 Linux apakšsistēmu. Pagaidām eksperti nav saskārušies ar reālu ļaunprogrammatūru, kas izmanto Linux apakšsistēmu, tomēr viņiem nav nekādu šaubu, ka agrāk vai vēlāk kibernoziedznieki noteikti izmantos šo uzbrukuma veidu).

Sistēmiskums

Sākot ar 2019. gada versiju, Kaspersky Lab produkti pēc noklusējuma atrod un dzēš reklāmas programmatūru (adware) — tieši tāpat, kā pilnvērtīgu ļaunprogrammatūru. Pirmajā acumirklī šīs programmas šķiet nekaitīgas, tomēr faktiski tās ir spējīgas sagādāt jums veselu gūzmu nepatikšanu. Tās kaitina un novērš uzmanību, spēj lejupielādēt citas reklāmas lietotnes vai pat atklāti kaitīgus failus, kā arī veikt lielu daudzumu citu bīstamu darbību. Tas viss nepadara darbus ar datoru vienkāršākus un patīkamākus, tādēļ Kaspersky Lab speciālisti nolēma dzēst pēc noklusējuma šo reklāmas programmatūru.

Ērtības

Lietotājiem ir svarīgi apzināties, ka viņi ir aizsargāti, bet absolūta nepieciešamība ir zināt, ja viņi nav aizsargāti. Tieši šī iemesla dēļ ir nolēmts mainīt simbolu paziņojumu panelī (Windows un Mac), produkta logā, pieslēdzamajā interneta modulī un vispār visur tur, kur jūs varat to pamanīt. Parastās ikoniņas ar burtu “K” vietā parādīsies vairoga attēls, kura krāsa mainīsies atkarībā no datora pašreizējā stāvokļa. Kamēr viss ir kārtībā, vairodziņš saglabās zaļo krāsu. Ja kaut kam būs nepieciešama jūsu uzmanība, piemēram, izrādīsies, ka datu bāzes novecojušas, vairodziņš kļūs sarkans.

 

Kaspersky Lab personālie produkti ir vieni no retajiem drošības risinājumiem, kam saskarne priekš Windows ir arī latviešu valodā.

Kaspersky Lab personālie produkti ir vieni no retajiem drošības risinājumiem, kam saskarne priekš Windows ir arī latviešu valodā.

Vispār mainījies ir itin viss

Mēs apskatījām tikai nelielu izmaiņu daļu. Īstenībā to ir daudz vairāk un ietvert to visu vienā publikācijā nemaz nav iespējams. Ir pilnveidots dizains. Ir izmainījies paroļu pārvaldnieks (iekļauts Kaspersky Total Security) un programmatūras atjaunināšanas komponents (Software Updater) — un tā tālāk, un tā joprojām. Viss kļuvis labāks, ātrāks, efektīvāks un ērtāk lietojams.

Aizsardzība ikvienam

Kaspersky Lab personālo produktu līnijā ir viss, lai ikviens varētu atrast to, kas atbilst tieši viņa vēlmēm.

  • Kaspersky Internet Security — risinājums, kurš visbiežāk ņēmis dalību neatkarīgos testos un saņēmis visvairāk apbalvojumu. Tā ir visaptveroša aizsardzība pret visu veidu apdraudējumiem internetā.
  • Kaspersky Total Security — aizsardzība visai ģimenei (ietver visas Kaspersky Internet Security iespējas, kā arī failu rezerves kopēšanu, vecāku kontroles risinājumu Kaspersky Safe Kids, paroļu pārvaldības programmu Kaspersky Password Manager u.c.).
  • Kaspersky Anti-Virus — pamata aizsardzības programma, kurai kompānijā prasās, kā minimums, labs ugunsmūris. Tāds, un daudz kas cits, ir ieteicamajā Kaspersky Internet Security.

Ja jūs jau izmantojat kādu no iepriekšējām Kaspersky Lab produktu versijām (2018. gada vai vecāku versiju), tad varat to bez maksas atjaunināt, vienkārši lejupielādējot programmu no sekojošām saitēm:

Atinstalēt iepriekšējo versiju nav nepieciešams. Vienkārši uzstādiet “pa virsu”, bet jūsu licence turpinās darboties.

Visvairāk testētais. Visvairāk apbalvotais. Kaspersky Internet Security.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Malači, ka turaties. Visiem ir vajadzīga reāla aizsardzība.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

16 − = 11

Uz augšu