Sākumlapa » Aizsardzība » Jauns Microsoft mēģinājums uzvarēt ievainojamību Spectre

Jauns Microsoft mēģinājums uzvarēt ievainojamību Spectre

Kompānija Microsoft ir izlaidusi vēl pāris atjauninājumus, kas paredzēti, lai nepieļautu uzbrukumus Spectre ievainojamībai pēc scenārija 2 (CVE-2017-5715).

 

 

Atjauninājums KB4078407 ir paredzēts tikai Windows 10 un Windows Server 2016, pie tam tas tiek instalēts tikai manuāli. Šis atjauninājums ietver pārstrādātu ielāpu, kuru Microsoft sākotnēji izlaida janvāra sākumā, lai ierobežotu Spectre 2 izmantošanu Windows datoros. Diemžēl steigā izveidota ielāpa uzstādīšana izraisīja kļūmes lietotāju sistēmu darbībā. Izstrādātājam bija jāpārtrauc tā izplatīšana un jānodarbojas ar jauno problēmu.

Attiecībā uz atjauninājumu KB4078407 jāpatur prātā, ka tas nodrošina aizsardzību pret Spectre 2 izmantošanu tikai operētājsistēmas līmenī. Lai pilnībā novērstu šādus uzbrukumus, lietotājiem būs nepieciešama jauna aparātprogrammatūra (atbilstošie procesora mikrokoda atjauninājumi) izmantotajām ierīcēm.

Otrais atjauninājums – KB4091666 – arī būs jāielādē manuāli no Microsoft kataloga. Šis atjauninājums ir domāts Windows 10 lietotājiem, kuri strādā ar datoriem ar Intel mikroshēmojumiem. KB4091666 ietver mikrokoda atjauninājumus, ko Intel ir izlaidis platformām Skylake, Broadwell un Haswell. Dažus no šiem aparatūras ielāpiem Microsoft jau izplatīja kā daļu no KB4090007.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 4 = 2

Uz augšu