Sākumlapa » Aizsardzība » Kas jauns Kaspersky 2020 personālajos drošības risinājumos

Kas jauns Kaspersky 2020 personālajos drošības risinājumos

Cīņa starp drošības pakalpojumu piegādātājiem un kibernoziedzniekiem ir kā nebeidzamas sacīkstes – līdz ko piegādātāji uzlabo drošības risinājumus, noziedznieki liek lietā visas pūles, lai tos apietu, piegādātāji atkal tos nobloķē… Un tā tas turpinās. Tieši tādēļ ir tik svarīgi drošības risinājumus regulāri atjaunināt – un tas nozīmē ne vien antivīrusa datu bāzes, bet arī tā pamatmehānisma atjaunināšanu, pievienojot arvien jaunas funkcijas un uzlabojot jau esošās. Galu galā – vīrusi nav vienīgais, no kā nepieciešams aizsargāties.

 

 

Kaspersky piedāvātie risinājumi ir patiešām labi. Šim apgalvojumam piekrīt gan miljoniem klientu, gan arī neatkarīgi eksperti. Un, lai gan produkti tiek regulāri atjaunināti, reizi gadā Kaspersky izlaiž vērienīgu atjauninājumu, kas produktiem pievieno gan jaunas funkcijas, gan daudzus dažādus uzlabojumus. Beidzot ir pienācis laiks arī šī gada lielajam atjauninājumam – Kaspersky 2020!

Galvenie piedāvātie produkti ir Kaspersky Anti-Virus (Windows), Kaspersky Internet Security (Windows, Android un macOS operētājsistēmām), Kaspersky Total Security (Windows, Android un macOS operētājsistēmām) un Kaspersky Security Cloud (Latvijā nonāks pārdošanā šī gada oktobrī). Visiem šiem risinājumiem 2020 versijā pievienotas jaunas funkcijas un uzlabojumi, kas padara tos ātrākus un drošākus.

 

Kaspersky 2020: uzlabota aizsardzība

Mūsdienās apdraudējumu ir daudz un tie ir dažādi, un katrs no tiem pieprasa individuālu pieeju. Šogad ‘Kaspersky ir nostiprinājuši aizsardzību pret tīkla ekspluatējumiem, piemēram, bēdīgi slaveno EternalBlue, ko izmanto vēl slavenākais WannaCry izspiedējvīruss, vai SMBloris. Ar to palīdzību ļaunprātīga programmatūra var automātiski izplatīties visā tīklā, inficējot visus datorus, kas gadās ceļā. Tādēļ aizsardzība pret šādiem apdraudējumiem ir obligāta nepieciešamība.

Vēl viens apdraudējumu veids, ko Kaspersky ir risinājuši ar šo atjauninājumu, ir RAT (remote access tools) jeb attālinātās piekļuves rīki. Tie ir likumīgi rīki, kurus parasti IT speciālisti izmanto, lai klientiem sniegtu atbalstu attālināti, bet kibernoziedznieki šos pašus rīkus lieto krāpnieciskos nolūkos. Kaspersky 2020 versijas drošības risinājumos aizsardzība pret visu veidu RAT tiek nodrošināta pēc noklusējuma – tas tiek darīts, lai pasargātu lietotājus no tā, ka RAT rīki tiek darbināti bez lietotāja piekrišanas. Savukārt ja klientam rodas vajadzība dot piekļuvi šiem rīkiem, aizsardzību var īslaicīgi atspējot.

Kaspersky ir arī uzlabojuši aizsardzību pret dažādu ievainojamību ekspluatēšanu populārās programmās, piemēram, Microsoft Office, ko kibernoziedznieki diezgan bieži izmanto, lai uzbruktu sistēmām.

Ņemot vērā, ka īpašu popularitāti šobrīd iemantojuši mākoņkrātuvju pakalpojumi, ir pievērsta uzmanība arī mākoņu aizsardzībai. Tā kā OneDrive pakalpojums ir īpaši integrēts Windows 10 sistēmā, Kaspersky ir sākuši skenēt OneDrive krātuvi.

No šā gada sākuma visi sakari starp Kaspersky produktiem un uzņēmuma serveriem (vai tie būtu Kaspersky Security Network, licencēšanas vai atjaunināšanas serveri) tiek šifrēti. Tas nozīmē, ka Kaspersky 2020 produktu datus, kas mijiedarbojas ar serveriem, nav iespējams pārtvert vai izmainīt.

Un visbeidzot – ir pievienota divfaktoru autentifikācija My Kaspersky kontiem. Tas nozīmē, ka pat tad, ja kādam ir zināma jūsu parole, šī persona nevarēs ielauzties jūsu kontā un izmainīt drošības iestatījumus vai – vēl ļaunāk – iegūt detalizētu informāciju par jūsu bērnu tiešsaistes aizsardzību.

Un vēl viena nianse, ko novērtēs Mac lietotāji: tumšais režīms! Kaspersky Internet Security for Mac atjauninājums uzlabo gan pašus drošības risinājumus, gan to dizainu. Uzlabota arī Safe Money funkcija, un tagad lietotājiem automātiski tiek piedāvāts skenēt ārējās ierīces, lai pārliecinātos, ka tās nav inficētas ar ļaunprogrammatūru.

Kas attiecas uz Android ierīcēm – Kaspersky Security Cloud for Android ieviesta jauna funkcija: Permission Checker, kas ļauj lietotājam pārbaudīt, vai to uzstādītās lietotnes pieprasa piešķirt kādas “īpašas” vai bīstamas atļaujas. Nepieciešamības gadījumā šīs atļaujas var atsaukt.

Šīs ir tikai atsevišķas nianses, ar kurām lepojas Kaspersky izstrādātaji. Tas nebūt nav viss, bet visu pastāstīt vienā bloga ierakstā nav iespējams. Apkopojot pašu svarīgāko: Kaspersky jau tā spēcīgie risinājumi ir kļuvuši vēl spēcīgāki.

 

Ko vēl piedāvā Kaspersky 2020 drošības risinājumi?

Atcerieties mītu par to, ka “antivīruss padara datoru lēnāku”? Kaspersky ir optimizējuši savus risinājumus tā, lai tie patērē arvien mazāk resursu, bet darbojas ātrāk. Šogad veiktspēja uzlabota par aptuveni 15%, lai gan attiecībā uz atsevišķām lietām, piemēram, lietotņu instalēšanu Mac ierīcēs, veiktspēja palielinājusies pat par 50%. Tas gan nenozīmē, ka risinājumi līdz šim bija lēni. Ātruma ziņā vairākos neatkarīgos testos tie uzrādīja vislabākos rezultātus. Bet Kaspersky 2020 versijas risinājumi aizsardzību nodrošina neticamā ātrumā.

Papildus ātrumam izstrādātāji ir arī pārveidojuši interfeisa dizainu – tagad tas ir vieglāks un ērtāk lietojams. Drošības risinājumu uzstādīšana un iestatīšana nav pārāk sarežģīts uzdevums, bet arī šo procesu viņi ir padarījuši vieglāku un saprotamāku.

 

Kur es varu lejupielādēt Kaspersky 2020 drošības risinājumu versijas?

Ja jums jau ir kāds no Kaspersky risinājumiem, varat par to neuztraukties, jo tas automātiski tiks atjaunināts uz 2020 versiju. Ja vēl neesat tos iegādājušies vai vēlaties apskatīt citus produktus – tie atrodami šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

2 + 5 =

Uz augšu