Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky Lab pastiprina Android aizsardzību ar mašīnmācīšanās tehnoloģiju

Kaspersky Lab pastiprina Android aizsardzību ar mašīnmācīšanās tehnoloģiju

Kaspersky Lab publicētie pētījumi liecina, ka mobilās ļaunprogrammatūras uzbrukumu skaits 2018. gadā ir dubultojies, jo kibernoziedznieki izgudro jaunus veidus, kā radīt un izplatīt ļaunprogrammatūru. Protams, ka ļaunprogrammatūras apkarošanas tehnoloģijas nedrīkst atpalikt. Tāpēc tagad arī mobilais risinājums Kaspersky Internet Security for Android, kas aizsargā miljoniem lietotāju visā pasaulē, ir papildināts ar tehnoloģisku jauninājumu — Cloud ML for Android, lai labāk cīnītos pret arvien attīstošos mobilo ļaunprogrammatūru. Jaunās funkcijas pamatā ir mašīnmācīšanās tehnoloģija, šī funkcija nodrošina tūlītēju proaktīvu sarežģītas un iepriekš nezināmas ļaunprogrammatūras atklāšanu, lai mazinātu kiberuzbrukumu risku mobilajām ierīcēm.

 

 

Pēdējos gados mobilie draudi ir attīstījušies tik strauji, ka līdzšinējās aizsardzības sistēmas ne vienmēr spēj sekot līdzi to izmaiņām. Kibernoziedznieki rīkojas arvien radošāk un nepārtraukti pārveido ļaunprogrammatūru, lai apgrūtinātu tās atpazīšanu. Jaunie ļaunprogrammatūras paveidi izplatās tik strauji, ka grūti drošības risinājumus atjaunināt pietiekami ātri, lai tie spētu atklāt jauno ļaunprogrammaparatūru.

Jauns posms cīņā ar pastāvīgi mainīgiem un iepriekš nezināmiem draudiem ir risinājuma Kaspersky Internet Security for Android papildināšana ar jauno tehnoloģiju Cloud ML for Android. Šī tehnoloģija ļauj risinājumam vēl ātrāk reaģēt uz iepriekš nezināmiem draudiem un saglabā aplamas pozitīvās nostrādes viszemākajā līmenī.

 

Kaspersky Internet Security for Android regulāri uzrāda lieliskus rezultātus testos.

Kaspersky Internet Security for Android regulāri uzrāda lieliskus rezultātus testos.

Ikreiz, kad lietotājs lejupielādē savā mobilajā ierīcē lietotni, tehnoloģija pielieto mākoņa mašīnmācīšanās algoritmus, kas ir apmācīti, izmantojot miljoniem ļaunprogrammatūras paraugu. Šāda pieeja ļauj mazāk nekā sekundē izanalizēt tūkstošiem dažādu lietotnes parametru, ieskaitot pieprasītās atļaujas, un uzreiz nodrošina precīzu verdiktu. Pat tad, ja lietotne ir īpašs vai pārveidots ļaunprogrammatūras paveids, kāds iepriekš nav redzēts, Cloud ML for Android to atpazīst kā kaitīgu, pamatojoties uz tipiskajiem parametriem, kas atbilst jau zināmiem draudiem.

Jaunās tehnoloģijas priekšrocības ir ne tikai mašīnmācīšanās algoritmi, bet arī tas, ka tā izmanto Kaspersky Security Network — Kaspersky Lab komplekso izkliedēto, mākonī balstīto infrastruktūru, kas apstrādā anonimizētu ļaunprogrammatūru, ko saņem metadatu plūsmā no miljoniem brīvprātīgo dalībnieku visā pasaulē. Atgādināsim, ka Kaspersky Lab digitālā pamata infrastruktūra, ieskaitot Kaspersky Security Network un produktu salikšanas līniju, tiek pārnesta uz Šveici uzņēmuma Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas ietvaros.

 

Mašīnmācīšanās pielietojums Kaspersky Lab risinājumos.

Mašīnmācīšanās pielietojums Kaspersky Lab risinājumos.

Ja runā par mašīnmācīšanās tehnoloģiju pielietojumu Kaspersky Lab produktos kopumā, tad šīs tehnoloģijas ir attīstītas jau vairāku gadu garumā un tieši viņas ir viens no stūrakmeņiem, uz kuriem balstās uzņēmuma līderība ļaunprogrammatūras atklāšanā, par kuru jūs varat lasīt mūsu ierakstā Labākie antivīrusi 2018. gadā. Tā beigās ir runa par mašīnmācīšanās tehnoloģijām: “gribam nocitēt kādu IT drošības industrijas profesionāli, kurš pirms dažām dienām publiski pauda, ka vienīgais produkts, kas, pateicoties mašīnmācīšanās tehnoloģijām, ļoti efektīvi tiek galā ar jaunas ļaunprogrammatūras paraugiem, ir Kaspersky ar viņam sekojošu konkurentu – Norton (Symantec). Pie viena viņš piebilda, ka, neskatoties uz uzlabojumiem, viņš kā hakeris spēj apiet AMSI un Windows Defender. “Abi manis minētie produkti [Kaspersky un Norton (Symantec)] ir problēma jaunām ļaunprogrammatūras saimēm, jo tie izmanto mašīnmācīšanās algoritmus jaunu paraugu atklāšanai. Viņiem abiem ir laba heiristika un mašīmācīšanās, atklājot ļaunprogrammatūru, bet Kaspersky dominē,” saka Hacker House līdzdibinātājs un direktors.”

Vairāk par mašīnmācīšanās izmantošanu kiberdrošībā lasiet Kaspersky Lab lapā Machine Learning in Cybersecurity un dokumentā Machine Learning for Malware Detection.

 

Arī Android ir vīrusi - Aizsargā savu viedtālruni ar Kaspersky Internet Security for Android - Izmēģināt vai pirkt tūlīt

 

Komerciālajā versijā produkts Kaspersky Internet Security for Android pircējiem Lavijā pieejams gan atsevišķi, gan kā komponente multiplatformu personālajos produktos Kaspersky Internet Security un Kaspersky Total Security, kā arī mazā biznesa multiplatformu aizsardzības produktā Kaspersky Small Office Security. Produktam ir arī bezmaksas versija, kas ļauj pārbaudīt mobilo ierīci uz ļaunprogrammatūras esamību, bet nenodrošina pastāvīgu tās aizsardzību, kā arī piedāvā mazāku pārējo funkcionalitāti. Pēc produkta lejupielādes un uzstādīšanas tas darbojas bezmaksas jeb izmēģinājuma versijas režīmā līdz tiek ievadīts komerciālās licences aktivizācijas kods.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

83 + = 92

Uz augšu