Sākumlapa » Aizsardzība » Sākas Windows 7 bezmaksas atbalsta pēdējais gads

Sākas Windows 7 bezmaksas atbalsta pēdējais gads

ziņo Ars Technica, Windows 7 pagarinātā atbalsta pieci gadi apritēs 2020. gada 14. janvārī. Joprojām plaši lietotajai operētājsistēmai pēc šī datuma vairs nebūs bez maksas pieejami drošības labojumi.

 

 

Kā jau parasts, bezmaksas atbalsta beigas nenozīmē, ka vispār vairs nebūs nekāda atbalsta. Microsoft jau sen piedāvā maksas atbalsta iespējas savām operētājsistēmām pēc to normālā darbmūža beigām, un Windows 7 nav izņēmums. Ar ko šajā gadījumā atšķiras piedāvātais maksas atbalsts? Lai turpinātu saņemt labojumus iepriekšējām Windows versijām, uzņēmumiem vajadzēja noslēgt līgumu par atbalstu. Taču Windows 7 gadījumā atsevišķs līgums par atbalstu nebūs vajadzīgs — papildu labojumu saņemšana būs noteikta lielapjoma licences abonementa papildinājumā atsevišķi katrai ierīcei.

Papildu drošības atjauninājumi (Extended Security Updates — ESU) būs pieejami trīs gadus pēc bezmaksas atbalsta pārtraukšanas 2020. gadā, un to cena ar katru gadu pieaugs.

Kā alternatīvu Microsoft piedāvā ESU trīs gadus bez maksas tiem klientiem, kuri izvēlēsies jauno Windows virtuālās darbvirsmas (Windows Virtual Desktop — WVD) pakalpojumu. Tas ir mākoņpakalpojums ar virtuālajām mašīnām, kurās darbojas Windows 7 un jebkuras nepieciešamās lietojumprogrammas, un šīs virtuālās mašīnas saņems atjauninājumus līdz pat 2023. gadam. WVD izmanto līdzšinējās Windows Enterprise E3 licences un darbojas visās Azure virtuālajās mašīnās bez jebkādām papildu izmaksām. Šeit ietilpst, piemēram, virtuālās mašīnas ar grafisko procesoru, un tas nozīmē, ka WVD ir piemērots plašam darba slodžu klāstam, ja vien ir pieņemama to izmantošana mākonī.

Office 365 ProPlus jeb nepārtraukti atjaunināmā Office abonementa versija turpinās darboties operētājsistēmā Windows 7, taču tikai ar uzstādītiem ESU atjauninājumiem.

Līdzīga politika tiks piemērota operētājsistēmām Windows Server 2008 un Windows Server 2008 R2. Arī tām pēc gada beidzas bezmaksas atbalsts. Klienti varēs iegādāties papildu drošības atjauninājumus uzstādīšanai savos lokālajos datoros, bet Azure darba slodzēm šie labojumi visus trīs gadus būs bez maksas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

37 + = 41

Uz augšu