Sākumlapa » Aizsardzība » Vieda kontrole gudriem bērniem

Vieda kontrole gudriem bērniem

Mūsu bērniem jāpārspēj mūs visās jomās: viņiem jābūt talantīgākiem, izskatīgākiem, laimīgākiem, inteliģentākiem. Tomēr mūsu dienās šķiet, ka bērni pārāk ātri kļūst pārāk gudri un iemanās apvest ap stūri vecākus visai nevainīgā un vienlaicīgi arī viltīgā veidā. Šodienas piektklasnieki ļoti labi zina, ko vecāki cenšas no viņiem slēpt, prot atvērt noslēgtas durvis un atrast “aizliegtos augļus” tiešsaistē.

 

 

Lai atturētu bērnu iedzimto ziņkārību no maldīšanās neceļos tiešsaistē, mūsu rīcībā ir vecāku kontroles lietotnes, piemēram, Kaspersky Safe Kids. Teorētiski šīs programmas liedz pieeju tādām lietotnēm un interneta vietnēm, kuras, pēc vecāku domām, nav bērna psihei piemērotas. Praksē bērni tomēr ātri iemācās apiet šādus liegumus vai pat izmanto tos savu mērķu sasniegšanai.

Ja jūs pamanāt, ka jūsu bērns prot apiet vecāku kontroli, jūsu sākotnējā reakcija būs visaptverošs lepnums — kas par ģeniālām smadzenēm! Bet patiesībā tā ir problēma un pirmajā brīdī tā šķiet neatrisināma. Nekrītiet izmisumā: Kaspersky ir atjauninājuši Kaspersky Safe Kids, lai atrisinātu trīs tipveida problēmas, ar kurām varētu saskarties pārāk atjautīgu bērnu vecāki.

 

Mēs apstājamies pie Wikipedia

Kaspersky Safe Kids vienmēr piedāvā opciju, kura liedz piekļuvi interneta vietnēm ar noteikta veida saturu. Gluži tipiska vecāku rīcība ir liegums savai jaunajai paaudzei apmeklēt vietnes ar pieaugušajiem paredzētu saturu, forumus par ieročiem vai iegūt kāda cita veida noteiktu informāciju. Bet klasificēt visas vietnes internetā reāli nav iespējams — tās parādās ātrāk, nekā speciālisti tām spēj piešķirt kategoriju.

Šī iemesla dēļ izveicīgi jaunieši vienmēr pamanās atrast visu vajadzīgo dažās aizdomīgās vietās, kuras vēl nav pievienotas sarakstiem. Bet tas tagad ir beidzies. Kaspersky ir ieviesuši funkciju “Bloķēt visas vietnes”, kura (kā jau to rāda nosaukums) liedz pieeju visām vietnēm, izņemot tās, kuras vecāki manuāli pievieno atļauto vietņu sarakstam. Tādēļ, teiksim, Wikipedia, NASA.gov un citi potenciāli noderīgi rīki var tikt iekļauti šajā sarakstā un bērna piekļuve visām citām vietnēm tiks droši nobloķēta.

Pēc noklusējuma šī opcija nav iespējota. Ja jūs to aktivizēsiet, visas vietnes, izņemot tās, kuras jūs pievienosiet “baltajam” sarakstam, tiks iekļautas “melnajā” sarakstā un bērni nevarēs tām piekļūt. Funkcija pašreiz ir pieejama tikai Windows vidē, tomēr drīz vien parādīsies Kaspersky Safe Kids lietotnēs, kas paredzētas Android un iOS.

 

Kā saglabāt piekļuvi jūsu iecienītajām lietotnēm

“Mammu, es biju ciemos pie Kristera! Jā, līdz pat 10 vakarā. Nē, es nevarēju piezvanīt vai atsūtīt īsziņu. Tu pati nobloķēji visas lietotnes un pieteici man, lai es nezvanu, jo tev bija svarīgas tikšanās. Tādēļ es nezvanīju”. Daudziem Kaspersky Safe Kids lietotājiem šāda taisnošanās varētu izklausīties pazīstama. Lietotnei ir funkcija, kura ļauj bloķēt pieeju visām lietotnēm, izņemot tālruni – kas ir visai ērti, bet, kā izrādās, ar to nepietiek.

Ziņapmaiņas pakalpojumi iespiedušies mūsu dzīvē līdz tādai pakāpei, ka dažkārt vairāku iemeslu dēļ ir ērtāk tos izmantot saziņai ar savu bērnu nekā zvanīt. Tā rezultātā daudzi vecāki pieprasīja ieviest funkciju, kura ļautu viņiem izveidot lietotņu balto sarakstu, kurā varētu iekļaut vairāk kā tikai tālruni, bet bloķēt visu pārējo. Kaspersky to ņēma vērā un pievienoja šādu funkciju jaunajai Kaspersky Safe Kids versijai. Tagad kļuvis iespējams pievienot baltajam sarakstam noderīgas lietotnes un bloķēt visas citas noteiktā laika periodā (piemēram, no 8:00 rītā līdz 6:00 vakarā, no pirmdienas līdz piektdienai). Citiem vārdiem sakot, jūs varat liegt spēles mācību stundu laikā, bet atļaut visu laiku izmantot elektroniskās vārdnīcas un noteiktu ziņapmaiņas pakalpojumu, kuru jūs izmantojat sakariem.

Šajā video parādīts, kā konfigurēt šo funkciju:

 

 

Nodzēst Kaspersky Safe Kids kļuvis vēl grūtāk

Iespējams, ka viedu un neatlaidīgu bērnu vecākiem vislielākās galvassāpes rada atvasīšu mēģinājumi izslēgt vai nodzēst Kaspersky Safe Kids un pēc tam lietot ierīci pēc saviem ieskatiem. Datorā to izdarīt ir grūtāk (nē, mums nav videoinstrukcija par to, kā to izdarīt), bet Android sistēmā tas ir visai vienkārši paveicams. Faktiski šī problēma ir aktuāla visām vecāku kontroles lietotnēm — iespēja viegli izdzēst lietotnes ir Android operētājsistēmas vājā puse.

Kaspersky Safe Kids izmanto noteiktas atļaujas aizstāt sistēmas saskarni ar savējo. Tas nepieciešams, lai, piemēram, bloķētu piekļuvi iestatījumiem, kurus bērns varētu izmantot, lai izslēgtu vecāku kontroles atļaujas, kā rezultātā lietotne zaudētu vairāk nekā pusi no savām priekšrocībām un to varētu pat atspējot.

Dažās ierīcēs, ātri bakstot ekrānu, iespējams piekļūt šiem iestatījumiem un atņemt lietotnei atļaujas, kas nepieciešamas tās sekmīgai darbībai. Reti kam tas izdodas ar pirmo mēģinājumu, bet, kā mēs visi zinām, bērni kļūst neticami neatlaidīgi, ja darīšana ar aizliegtām lietām. Tādēļ pēc neskaitāmiem mēģinājumiem kādam izdosies nokļūt iekšpusē.

Tagad, pēc diviem šādiem mēģinājumiem, Kaspersky Safe Kids uz vienu minūti nobloķē tālruni, pasargājot vecāku kontroli no atspējošanas.

Bērni ir neticami asprātīgi, meklējot iespējas vecāku kontroles bloķēšanai, un viņi ar sajūsmu dalās savos atklājumos tiešsaistē, tādēļ Kaspersky turpina pilnveidot savu lietotni, novēršot ievainojamības, tādēļ katra nākamā Kaspersky Safe Kids versija ir noturīgāka par iepriekšējo. Lai viss varētu turpināties arī nākotnē, Kaspersky kategoriski iesaka iespējot automātiskos atjauninājumus lietotnes Android versijai gan vecāku tālrunī, gan bērna ierīcē.

 

 

Kaspersky centienus uzlabot savus vecāku kontroles risinājumus augstu novērtējuši neatkarīgi eksperti. Pagājušajā gadā  Kaspersky Safe Kids guva vienu no visaugstākajiem vērtējumiem PCMag vecāku kontroles risinājumi apskatā un saņēma aprobācijas sertifikātus no divām lielākajām testēšanas laboratorijām: AV-Test un AV Comparatives. Atcerieties, ka šo augsto novērtējumu guva produkta iepriekšējā versija; jaunākā, protams, ir vēl labāka.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

8 + = 18

Uz augšu