Sākumlapa » Apdraudējumi » 2021. gadā kiberizspiedēju prasības pieaugušas vidēji par 518%

2021. gadā kiberizspiedēju prasības pieaugušas vidēji par 518%

2021. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar 2020. gadu, kiberizspiedēju prasības pieaugušas vidēji par 518%, savukārt maksājumi izspiedējiem tajā pašā laika posmā auguši par 82%, liecina jaunākie dati, ko publicējusi drošības konsultāciju grupa Unit 42.

Pētnieki informē, ka kiberizspiedēju bandu prasību vidējais apmērs 2021. gada pirmajā pusgadā bijis 5,3 miljoni ASV dolāru, kas ir milzīgs pieaugums salīdzinājumā ar 847 000 ASV dolāru 2020. gadā. Viņi uzsver, ka līdz šim lielākā prasība atsevišķam upurim 2021. gadā bijuši 50 miljoni ASV dolāru, salīdzinot ar 30 miljoniem ASV dolāru pērn.

Turklāt arī vidējais maksājums izspiedējvīrusu saimniekiem šogad bijis rekordliels — 570 000 ASV dolāru, salīdzinot ar 312 000 ASV dolāru pērn. Grupa Unit 42 arī atzīmē, ka vidējais maksājums 2020. gadā bijis par 171% lielāks nekā 2019. gadā, un tas vēl labāk parāda, cik ienesīgs šis noziedzības veids ir kļuvis pēdējos 18 mēnešos.

Pēc pētnieku domām, galvenais faktors, kas izraisījis tādu pieaugumu, ir jaunu šantāžas pieeju izmantošana, kas nozīmē, ka izspiedēju bandas kļūst “alkatīgākas”. Tas ietver “četrkāršās izspiešanas” pieaugumu, kad vienam upurim tiek pielietotas četras izspiešanas metodes:

  • šifrēšana: organizācijām liek maksāt, lai tās varētu atgūt piekļuvi bloķētiem datiem un sistēmām;
  • datu zādzība: draud izpaust slepenus datus, ja netiks samaksāta izpirkuma maksa;
  • pakalpojumatteice (DoS): upura publiskās vietnes darbības piespiedu pārtraukšana;
  • vajāšana: vēršanās pie klientiem, biznesa partneriem, darbiniekiem un plašsaziņas līdzekļiem ar paziņojumu, ka organizācija nav droša.

Grupa Unit 42 arī sagaida, ka nākamajos mēnešos izspiedējvīrusu izraisītā krīze saasināsies, un ir novērojusi, ka apdraudējumu autori “izstrādā jaunus paņēmienus, lai uzbrukumus padarītu postošākus”. Tādi paņēmieni ir, piemēram, hipervizoru šifrēšana, kas var ietekmēt vairākus programmatūras virtuālos eksemplārus, kuri darbojas vienā serverī.

Grupa arī prognozē, ka pēc nesenā nozīmīgā uzbrukuma firmai Kaseya šādi uzbrukumi arvien vairāk tiks vērsti pret attālinātas administrēšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Pētnieki piebilst: “Lai gan mēs prognozējam, ka izpirkuma maksa vēl vairāk palielināsies, mēs arī sagaidām, ka dažas izspiedēju bandas arī turpmāk koncentrēsies uz tirgus “lēto galu” — regulāri uzbruks mazajiem uzņēmumiem, kuriem trūkst resursu, lai ieguldītu lielus līdzekļus kiberdrošībā. Līdz šim šogad esam novērojuši grupas, tostarp NetWalker, SunCrypt un Lockbit, kas pieprasa un pieņem maksājumus 10 000 līdz 50 000 ASV dolāru apmērā. Lai gan tie liekas nelieli, salīdzinot ar iespaidīgākajām izpirkuma maksām, ko esam pieredzējuši, šādi maksājumi var novājināt mazās organizācijas.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 10 = 14

Uz augšu