Sākumlapa » Apdraudējumi » Adobe aizlāpa Kaspersky Lab atklāto nulle-dienu ievainojamību

Adobe aizlāpa Kaspersky Lab atklāto nulle-dienu ievainojamību

Pirmdien Adobe Systems Inc brīdināja, ka hakeri ļaunprātīgi izmanto multimediju programmatūras Flash ievainojamības, un mudināja lietotājus ātri uzstādīt labojumus savās sistēmās, lai novērstu šādus uzbrukumus.

 

Ārkārtas Adobe atjauninājums gaida instalētāju.

Ārkārtas Adobe atjauninājums labi pazīstamajā ēdināšanas iestādē gaida instalētāju.

Brīdinājums parādījās pēc tam, kad Kaspersky Lab paziņoja, ka grupa, kuras darbībām tā seko, BlackOasis, 10. oktobrī ļaunprātīgi izmantojusi iepriekš nezināmu ievainojamību, lai instalētu datoros ļaunprogrammatūru; pēc tam šie datori savienojušies ar serveriem, kas atrodas Šveicē, Bulgārijā un Nīderlandē.

Kaspersky Lab informē, ka ļaunprogrammatūra, kas pazīstama kā FinSpy vai FinFisher, ir pretrunīgi vērtētā Vācijas uzņēmuma Gamma International komerciāls produkts, kuru parasti pārdod dažādu valstu  iestādēm, lai tās varētu nodrošināt personu darbības izsekošanu.

Kaspersky Lab uzskata, ka BlackOasis ar jaunākās FinSpy versijas palīdzību vēršas pret Tuvo Austrumu politiķiem un ANO ierēdņiem, kas saistīti ar šo reģionu, pret opozicionāru emuāru autoriem un aktīvistiem, kā arī korespondentiem šajā reģionā. Uzņēmums līdz šim ir konstatējis minētās ļaunprogrammatūras upurus Krievijā, Irākā, Afganistānā, Lielbritānijā, Irānā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos.

Uzņēmums Adobe ziņo, ka ir izlaidis Flash drošības atjauninājumu, lai novērstu problēmu, kura skar Google Chrome, Microsoft Edge un Internet Explorer pārlūkprogrammas.

Jūlijā Adobe paziņoja, ka līdz 2020. gada beigām beigs atbalstīt šo agrāk visbiežāk izmantoto tehnoloģiju, ko lieto, lai uzturētu lielāko daļu tiešsaistē pieejamā multivides satura. Savulaik Flash programmatūru asi kritizēja Apple izpilddirektors, nelaiķis Stīvs Džobss, un pēdējos gados tai ir parādījušas alternatīvas, piemēram, HTML5. Tagad vairākās tīmekļa pārlūkprogrammās lietotājiem Flash programmatūra ir speciāli jāiespējo, lai to varētu izmantot.

Populārākajā pārlūkprogrammā Google Chrome katru dienu Flash izmanto tikai 17 procentu no galddatoru lietotājiem, kamēr 2014. gadā to darīja 80 procentu; par to pēc Adobe paziņojuma par gaidāmo Flash atbalsta pārtraukšanu informēja Google.

Ar Kaspersky Lab nesenā atklājuma tehnisko analīzi var iepazīties vietnē Securelist.com rakstā “BlackOasis APT and new targeted attacks leveraging zero-day exploit“.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

20 − 18 =

Uz augšu