Sākumlapa » Apdraudējumi » Android banku Trojas zirgs Ginp sola par maksu parādīt ar Covid-19 inficētos apkārtnē

Android banku Trojas zirgs Ginp sola par maksu parādīt ar Covid-19 inficētos apkārtnē

Nupat jau kibertelpā ir parādījies tik daudz visa kā ļaunprātīga, kas kaut kā ekspluatē koronavīrusa tēmu, ka nākas apstāties tikai pie īpašiem gadījumiem. Starp citu, ir manīts pat Corona Antivirus, kura piekritēji antivīrusa vietā dabū lūku (backdoor). Tad lūk, arī bēdīgi slavenais Android banku Trojas zirgs Ginp, kam februārī parādījās spēja ievietot viltus īsziņas parastas īsziņu lietotnes iesūtnē, tagad ir ieguvis funkcionalitāti, kas izmanto COVID-19 pandēmiju.

 

 

Kad Trojas zirgs Ginp ir lejupielādēts upura tālrunī, tas no uzbrucēja var saņemt komandu atvērt tīmekļa lapu Coronavirus Finder, kur tiek apgalvots, ka tuvumā atrodas ar vīrusu inficētas personas.

 

 

Lai upuris uzzinātu, kur tieši atrodas šīs personas, viņam tiek prasīts samaksāt 0,75 eiro. Ja upuris piekrīt, viņš tiek novirzīts uz maksājumu lapu. Kad ir ievadīta maksājuma informācija, nedz no upura tiek iekasēta šī summa, nedz viņš saņem kādas ziņas par inficētajiem, bet viņa kredītkartes informācija nonāk kibernoziedznieku rokās.

Ginp ir Trojas zirgs, kas kopš parādīšanās tiek strauji attīstīts, nepārtraukti pievienojot jaunas iespējas. Turklāt iepriekš tas bija vērsts galvenokārt pret Spānijas iedzīvotājiem, taču jaunākās versijas nosaukums, no kura ir pazudis apzīmējums “es”, liek domāt, ka uzbrucēji plāno pievērsties citām valstīm.

“Kibernoziedznieki jau mēnešiem cenšas izmantot koronavīrusa krīzi, uzsākot pikšķerēšanas uzbrukumus un veidojot koronavīrusa tematikas ļaunprogrammatūras, tomēr šī ir pirmā reize, kad mēs novērojam banku Trojas zirga mēģinājumu iedzīvoties no pandēmijas. Tas ir satraucoši, sevišķi tāpēc, ka Ginp ir ļoti efektīvs Trojas zirgs. Mēs aicinām Android lietotājus šajā laikā būt īpaši modriem — uznirstošie elementi, nepazīstamas tīmekļa lapas un pēkšņas ziņas par koronavīrusu vienmēr ir jāuztver skeptiski,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis.

Aizsardzībai pret Ginp un citu Android ļaunprogrammatūru ieteicams ievērot pamata kiberhigiēnas noteikumus:

  • uzstādiet operētājsistēmas un lietotņu atjauninājumus — tādā veidā izstrādātāji likvidē ievainojamības, kuras varētu izmantot noziedznieki;
  • labi padomājiet, pirms atverat aizdomīgu hipersaiti īsziņā vai vēstulē;
  • pievērsiet uzmanību tiesībām, kādas sev pieprasa lietotnes, kad tās uzstādāt savā mobilajā ierīcē;
  • izmantojiet tālrunī stipru drošības risinājumu.

Izmantota Kaspersky preses ziņa un citi materiāli.

 

Arī Android ir vīrusi - Aizsargā savu viedtālruni ar Kaspersky Internet Security for Android - Izmēģināt vai pirkt tūlīt

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 1 =

Uz augšu