Sākumlapa » Apdraudējumi » Android pirmo reizi pārspēj iOS ievainojamību ekspluatējumu cenās

Android pirmo reizi pārspēj iOS ievainojamību ekspluatējumu cenās

Pirmo reizi vēsturē piedāvātā atlīdzība par Android operētājsistēmas ievainojamību ekspluatējumiem ir pārsniegusi atlīdzības apjomu par iOS ekspluatējumiem – tā vēsta atjauninātais starpniekuzņēmuma Zerodium cenrādis.

 

 

Zerodium ir paziņojuši, ka ir paaugstinājuši piedāvātās atlīdzības par lielāko mobilo ierīču sistēmu ekspluatējumiem. Pirmo reizi par Android sistēmā atklātu ievainojamību ekspluatējumiem atlīdzība ir lielāka nekā par iOS. Atbilstoši tirgus tendencēm ir paaugstināta samaksa par WhatsApp un iMessage ekspluatējumiem (“0-click” jeb “bezklikšķa” – tādiem, kuriem nav nepieciešama lietotāju mijiedarbība), bet samazināta atlīdzība par iOS (“1-click” jeb viena klikšķa – mijiedarboties nepieciešams vienreiz).

 

Starpniekuzņēmuma Zerodium cenrāža izmaiņas.

Starpniekuzņēmuma Zerodium cenrāža izmaiņas.

Atlīdzība par atklātām bezklikšķa ekspluatējumu ķēdēm Android sistēmā paaugstināta līdz 2,5 miljoniem ASV dolāru, bet iOS gadījumā tiktu izmaksāti 2 miljoni dolāru. “Pateicoties Google un Samsung drošības komandu darbam, Android drošība tiek uzlabota ar ikkatru operētājsistēmas atjauninājumu, tādēļ jaunu ievainojamību ekspluatējumu ķēžu izstrādes process Android sistēmā kļūst arvien sarežģītāks un laikietilpīgāks. Īpaši grūti ir izstrādāt ievainojamību ekspluatējumus, kuru darbība nav atkarīga no mijiedarbības ar lietotāju,” komentē Zerodium ģenerāldirektors Čaoki Bekrars.

Zerodium arī paziņoja, ka palielināta atlīdzība par atbilstošām iMessage un WhatsApp bezklikšķa ekspluatējumiem. Vienlaicīgi uzņēmums samazinājis atlīdzību par viena klikšķa ekspluatējumiem iOS sistēmā. Atlīdzības apmērs par WhatsApp palielināts bezklikšķa ekspluatējumiem, jo pieprasījums ir audzis.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 3

Uz augšu