Sākumlapa » Apdraudējumi » Antivīrusu skeneru eksprestestiņš uz svaigiem spiegiem IV

Antivīrusu skeneru eksprestestiņš uz svaigiem spiegiem IV

Pagājušā gada beigās ASV Kiberpavēlniecības apakšvienība Cyber National Mission Force (CNMF) uzsāka jaunu iniciatīvu – atslepenotu ļaunprogrammatūras paraugu publicēšanu pakalpojumā VirusTotal.

 

 

Viena porcija tika nopublicēta janvārī, bet tagad ir parādījies itin svaigs paraugs, ko speciālisti attiecina uz spiegošanas programmatūru Sofacy (APT28, Fancy Bear utt.). Kā nav grūti noprast, tad minētais APT tiek saistīts ar Kremļa dienestiem.

 

 

Kā redzams, tad pēc publikācijas uz spiegu programmatūru reaģē TIKAI Kaspersky Lab un ZoneAlarm (izmanto Kaspersky Lab dzini) skeneri.

 

 

Starp citu, šādas situācijas ar spiegošanas programmatūru jau ir bijušas. Pagājušajā gadā, tieši pirms Ziemassvētkiem, tiešsaistes izdevumā Ars Technica bija apskatīts gadījums, kad pirms četriem mēnešiem konferencē “Hack in the Box” Singapūrā prezentētu valsts līmeņa spiegošanas programmatūru Mac datoriem (arī saistīta ar Sofacy, APT28, Fancy Bear) no 58 antivīrusu skeneriem atklāja vien Kaspersky Lab antivīrusu skeneris un ZoneAlarm, kas izmanto Kaspersky Lab dzini pēc licences.


 

Vairāk lasiet mūsu rakstā “Četrus mēnešus pēc atklāšanas spiegošanas programmu “ierauga” tikai Kaspersky“.

Turpinājums sekos! Iepriekšējos antivīrusu skeneru eksprestestiņus uz svaigiem spiegiem skatiet šeitšeit un šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

15 − = 13

Uz augšu