Sākumlapa » Apdraudējumi » Apple lietotņu veikalā App Store eksperti atklāj 17 inficētas lietotnes

Apple lietotņu veikalā App Store eksperti atklāj 17 inficētas lietotnes

Uzņēmuma Wandera pētnieki oficiālajā Apple App Store atklājuši septiņpadsmit iOS lietojumprogrammas, kas bija inficētas ar Trojas zirgu – klikšķinātāju. Pēc komandas no vadības un komandu servera tās simulēja lietotāju darbības, ļaujot krāpniekiem iekasēt ieņēmumus no reklāmām.

 

 

“Trojas zirga – klikšķinātāja modulis, kas atklāts šajā lietojumprogrammu grupā, ir paredzēts, lai fonā veiktu ar krāpšanu saistītus uzdevumus, piemēram, nepārtraukti atvērtu tīmekļa lapas vai noklikšķinātu uz saitēm bez jebkādas lietotāja mijiedarbības,” ziņo Wandera pētnieki savā blogā. “Lielākās daļas Trojas zirgu – klikšķinātāju mērķis ir gūt ieņēmumus uzbrucējam uz maksas par klikšķi bāzes, uzpūšot vietnes trafiku. Tos var izmantot arī konkurenta budžeta iztukšošanai, mākslīgi palielinot izdevumus, kas pienākas reklāmas tīklam.”

Inficētās lietojumprogrammas dažādās App Store kategorijās publicēja viens un tas pats izstrādātājs no Indijas – AppAspect Technologies Pvt. Ltd. Eksperti atzīmē, ka septiņpadsmit iOS lietojumprogrammas, kas inficētas ar Trojas zirgu, visas veidoja savienojumu ar vadības un komandu serveri, par kuru uzņēmums Dr.Web tika ziņojis kā par daļu no cita Trojas zirga kampaņas, kuras mērķauditorija bija Android ierīces.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

2 + 4 =

Uz augšu