Sākumlapa » Apdraudējumi » Aptauja: 66% vecāku Latvijā publicē stāstus no bērna dzīves

Aptauja: 66% vecāku Latvijā publicē stāstus no bērna dzīves

Izveidojot īpašu aptauju, starptautiskais kiberdrošības uzņēmums Kaspersky ir mēģinājis celt gaismā problēmas, ar kurām var saskarties mūsdienu vecāki digitālajā telpā. Pētījumā ietverti dažādi aspekti, tostarp fotogrāfiju publicēšana, pārrunas par bērnu digitālo dzīvi, kiberiebiedēšana un tās sekas, kā arī izsekošanas, piemēram, atrašanās vietas noteikšanas, rīku izmantošana.

 

 

Veiktā aptauja liecina, ka Latvijas vecāku rīcība dažkārt var būt bīstama, piemēram, kopumā 33% aptaujāto publicē sociālajos medijos fotogrāfijas un informāciju par bērnu, 66% publicē stāstus no bērna dzīves. Runājot par šādas personiskās informācijas publicēšanas iemesliem, viedokļi atšķiras: 59% vecāku publicē tāpēc, ka lepojas ar bērna sasniegumiem, 47% vēlas pastāstīt radiem, kā bērns attīstās un aug, un 36% vēlas saglabāt atmiņas, izveidojot tādu kā digitālo dienasgrāmatu.

Tomēr viedokļu vidū ir arī atziņas, ka fotogrāfijas ar bērniem iegūst vairāk tīkšķu un komentāru nekā bez viņiem (24%) un ka tiek publicētas tikai tās fotogrāfijas, kas liecina, ka autora dzīve ir laimīga un veiksmīga (28%).

„Dažkārt dominē vēlme gūt sabiedrības atzinību, un vecāki uzņemas neattaisnojamus riskus. Taču ir svarīgi saprast, ka nopublicētie materiāli var nonākt svešās rokās un izraisīt nevēlamas sekas, piemēram, personu identificējošas informācijas zādzību, kiberiebiedēšanu vai vienkārši kļūt par potenciāli kaitīgiem digitālajiem pēdu nospiedumiem. Turklāt ir jājautā bērniem, vai viņi vēlas, lai noteikta informācija tiktu publicēta sociālajos medijos: to dara tikai puse vecāku Latvijā, taču tas ir svarīgi un pat obligāti,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Drošības eksperti no Kaspersky stingri iesaka vecākiem ņemt vērā vairākus padomus.

  1. Ierobežojiet piekļuvi saviem profiliem sociālajos medijos un padariet tos redzamus tikai draugiem. Neaizmirstiet par parastajiem drošības iestatījumiem, piemēram, divfaktoru autentifikāciju lietotnē Instagram un drošu paroli.
  2. Kad publicējat foto vai video materiālus, kuros ir redzams jūsu bērns, palūdziet viņa atļauju. Ja viņš ir pārāk mazs, lai varētu tādu dot, labāk nepublicēt šo informāciju.
  3. Instalējiet spēcīgu drošības risinājumu (lasiet: Labākie antivīrusi 2018. gadā), lai nodrošinātos, ka neviens personiskais materiāls netiks nozagts un nekļūs redzams svešiniekiem.

Avots: Kaspersky preses ziņa.

 

Kaspersky Internet Security bloķē izsekošanas rīkus vietnēs

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

71 − 70 =

Uz augšu