Sākumlapa » Apdraudējumi » Ar viltus loteriju krāpnieki cenšas iegūt maksājumu karšu datus

Ar viltus loteriju krāpnieki cenšas iegūt maksājumu karšu datus

CERT.LV ir izplatījis brīdinājumu, ka pēdējo divu dienu laikā saņemti vairāki ziņojumi par viltus loteriju, kurā bez atļaujas izmantots MAXIMA zīmols. Krāpnieku mērķis ir piekļūt lietotāju norēķinu karšu datiem. Informācija par loteriju tiek izsūtīta īsziņu veidā. Īsziņās ir iekļauta saite, kas tālāk ved uz viltus vietni, kur potenciālais upuris tiek aicināts atbildēt uz trīs jautājumiem. Pēc atbilžu iesniegšanas tiek paziņots, ka ticis laimēts viedtālrunis, taču tā saņemšanai ir nepieciešams veikt nelielu maksājumu 2 eiro apmērā, lai apdrošināšinātu sūtījumu. Tālāk lietotājs tiek novirzīts uz pavisam jaunu vietni Gameswiz!, kurā tiek lūgts ievadīt datus pasūtījuma noformēšanai – lietotāja e-pasta adresi, norēķinu kartes datus utt.

 

Krāpnieciskā īsziņa. Avots:CERT.LV.

Krāpnieciskā īsziņa. Avots:CERT.LV.

Kiberdrošības eksperti atgādina, ka tā ir krāpniecība, un aicina saņemtās īsziņas ignorēt! Nekādā gadījumā neatklājiet krāpniekiem savus datus! Ja dati tomēr ir ievadīti, nepieciešams nekavējoties sazināties ar savu banku un bloķēt norēķinu karti. Ja esat kļuvis par šīs vai līdzīgas viltus loterijas upuri, CERT.LV aicina informēt, rakstot uz e-pastu: cert@cert.lv.

Līdzīgos gadījumos ekperti aicina pievērst uzmanību iznirstošā loga interneta adresei, jo Latvijā pazīstams uzņēmums vai organizācija visdrīzāk izmantos savus domēnu vārdus, ja nolems rīkot loteriju vai izlozi. Uzbrukuma indikatori ir ievietoti arī CERT.LV DNS Ugunsmūrī, kura lietotāji ir aizsargāti no minēto un līdzīgu krāpniecisku lapu apmeklēšanas.

Zemāk redzama krāpnieku vietņu ekrānattēlu secība. Avots: CERT.LV.

 

 

 

 

 

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 50 = 54

Uz augšu