Sākumlapa » Apdraudējumi » Atgriešanās skolā: kibernoziedznieki nomaskē ļaunprogrammatūru par vairāk nekā 50 tūkstošiem mācību grāmatu un skolēnu sacerējumu

Atgriešanās skolā: kibernoziedznieki nomaskē ļaunprogrammatūru par vairāk nekā 50 tūkstošiem mācību grāmatu un skolēnu sacerējumu

Kaspersky eksperti ir atraduši 53531 ļaunprātīgu vai potenciāli nevēlamu datni, kas bija nomaskēta par lietošanai gataviem sacerējumiem un mācību grāmatām skolām un universitātēm. Tas ir par 21% mazāk nekā iepriekšējā gada rādītāji. Šie ir vieni no galvenajiem atzinumiem Kaspersky pārskatā “Atgriešanās skolā”.

 

 

Kopumā par mācību grāmatām bija nomaskētas 17755 ļaundabīgas datnes un visbiežāk tās bija viltus angļu valodas (2080), matemātikas (1213) un literatūras (870) mācību grāmatas. Lielākā daļa šādi nomaskēto apdraudējumu bija dažādu datņu lejupielādētāji, sākot no kaitinošas, bet ne postošas reklāmu vai nepieprasītas programmatūras līdz ārkārtīgi bīstamai naudas zagšanas ļaunprogrammatūrai.

Atlikušie 35776 apdraudējumi bija nomaskēti par sacerējumiem un skolēnu referātiem par dažādiem tematiem. Kad pētnieki tos uzmanīgāk aplūkoja, viņi pamanīja ko neparastu. 35,5% gadījumu vispopulārākā ļaunprogrammatūra bija astoņus gadus vecs tārps — novecojis apdraudējumu veids, ko mūsdienās lieto reti. Tas tika aktīvi izplatīts, izmantojot noteiktu uzbrukumu virzienu — USB ierīces. Pēc rūpīgākas izpētes eksperti secināja, ka šis tārps uzturas skolēnu drukas dienestu datoros, kas bieži vien gadiem ilgi tiek lietoti bez regulāriem drošības atjauninājumiem un ar vecām operētājsistēmas versijām.

Lai nekļūtu par ļaunprogrammatūras upuri, skolēniem ir ieteicams rīkoties šādi.

  • Neatvērt e-vēstuļu pielikumus, kas šķiet aizdomīgi vai ir pienākuši no nepazīstamas personas.
  • Meklēt vajadzīgās grāmatas tikai bezsaistē vai uzticamās tiešsaistes bibliotēkās.
  • Pievērst uzmanību lejupielādētās datnes paplašinājumam. Ja grasāties lejupielādēt akadēmiskas grāmatas, datnes paplašinājumam nav jābūt .exe.
  • Pievērst uzmanību personai, kas aizdod vai iedod USB ierīci ar koplietojamu darbu. Neņemt USB ierīces no nepazīstamām personām.
  • Izmantot spēcīgu drošības risinājumu (lasiet: Labākie antivīrusi 2018. gadā), piemēram, Kaspersky Internet Security. Konfigurēt, lai tas automātiski skenē ārējo disku vai USB ierīci katru reizi pēc pievienošanas datoram.

Avots: Kaspersky preses ziņa.

 

Visvairāk testētais. Visvairāk apbalvotais. Kaspersky Internet Security.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

30 + = 40

Uz augšu