Sākumlapa » Apdraudējumi » Atjauniniet tūlīt: jauna ievainojamība pakļauj riskam miljardus Apple ierīču

Atjauniniet tūlīt: jauna ievainojamība pakļauj riskam miljardus Apple ierīču

Apple ir izlaidis ārkārtas ielāpus iOS, macOS, watchOS operētājsistēmām un Safari pārlūkam, lai novērstu drošības kļūdu, kas varētu ļaut uzbrucējiem ierīcēs palaist patvaļīgu kodu, izmantojot ļaunprātīgu tīmekļa saturu.

Vienkārši sakot, Apple produktu lietotājs var iedzīvoties nepatikšanās, atverot pārlūkā kādu vietni. Tā var būt uzticama un labi zināma vietne, kas ir slepus uzlauzta. Tā var būt arī īpaši sagatavota vietne, kurā ļaunprāši ievilina lietotājus ar dažādiem paņēmieniem.

Saskaņā ar Apple publicēto informāciju, ievainojamības CVE-2021-1844 iemesls ir atmiņas bojāšanas (memory corruption) problēma, kas var izraisīt patvaļīga koda izpildi, apstrādājot īpaši sagatavotu tīmekļa saturu.

Atjauninājums ir pieejams ierīcēm, kurās darbojas operētājsistēmas iOS 14.4, iPadOS 14.4, macOS Big Sur un watchOS 7.3.1 (Apple Watch 3. sērija un jaunāki), kā arī kā Safari atjauninājums priekš MacBook, kuros darbojas macOS Catalina un macOS Mojave.

Lai gan patreiz nav ziņu, ka ievainojamība jau tiktu izmantota reālos uzbrukumos, ieteicams neatlikt atjauninājumu uzstādīšanu!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 16 = 26

Uz augšu