Sākumlapa » Apdraudējumi » Atkal tiek izplatīts šifrējošais izspiedējvīruss Locky

Atkal tiek izplatīts šifrējošais izspiedējvīruss Locky

Locky ir viens no tiem šifrējošajiem izspiedējvīrusiem, kas Latvijas interneta lietotājus ir apdraudējis visvairāk. Tāpēc mēs tam pievēršam īpašu uzmanību. Kā ziņo pētnieki no FireEye’s Dynamic Threat Intelligence, tad pēc gandrīz trīs nedēļu klusuma perioda pasaulē atkal ir novērotas intensīvas Locky izplatīšanas kampaņas ar e-pasta starpniecību. Kā rāda pētnieku dati, Locky izplatītāji ieturēja pauzi kopš 1. jūnija, taču, sākot ar 21. jūniju, aktivitātes ir atgriezušās ar iepriekšējo intensitāti.

 

Šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatītāju aktivitāte 2016. gadā. Avots: FireEye.

Šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatītāju aktivitāte 2016. gadā. Avots: FireEye.

Locky izplatītāju spama vēstules līdzīgi kā daudzos gadījumos iepriekš satur ZIP arhīvu ar JavaScript failu, kura palaišana aktivizē šifrējošā izspiedējvīrusa lejupielādi un aktivizāciju. Vēstulēs tiek ekspluatēta jau pazīstamā un ļoti efektīvā tēma par neapmaksātu rēķinu. Protams, ka viss tas jebkurā brīdī var tikt nomainīts.

 

Šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatītāju e-pasta vēstules paraugs. Avots: FireEye.

Šifrējošā izspiedējvīrusa Locky izplatītāju e-pasta vēstules paraugs. Avots: FireEye.

Kā atzīmē FireEye pētnieki savā blogā, Locky uzbrukumi turpinās ar kaitīgajam kodam pievienotām tehnoloģijām, kas ļauj pretoties koda analīzei un tā darbināšanai “smilškastē” pētnieciskos nolūkos.

 

Internetā parādās arvien jaunas šifrējošās izspiedējprogrammas Locky versijas (attēls atjaunināts 27. jūnijā). Avots: Kaspersky Lab.

Internetā parādās arvien jaunas šifrējošās izspiedējprogrammas Locky versijas (attēls atjaunināts 27. jūnijā). Avots: Kaspersky Lab.

Jaunākajā pārskatā “KSN Report: Ransomware in 2014-2016” kompānijas Kaspersky Lab eksperti atzīmē, ka interneta lietotāju skaits, kuri tikuši pakļauti šifrējošās ļaunprogrammatūras uzbrukumiem ir audzis 5,5 reizes no 2014. – 2015. gada uz 2015. – 2016. gadu.

 

Tāpēc AntiVirus.LV iesaka:

  1. Parūpējieties par regulāru Jūsu vērtīgo failu (dokumentu, fotogrāfiju u.c.) rezerves kopiju izveidi. Tas palīdzēs ne tikai jebkura šifrējošā izspiedējvīrusa incidenta gadījumā, bet arī cita veida avārijas situācijās.
  2. Parūpējieties par savlaicīgu programmatūras atjaunināšanu, jo daudzos gadījumos datoru inficēšana ar šifrējošajiem izspiedējvīrusiem un citu ļaunprogrammatūru notiek, izmantojot ievainojamības programmatūrā. Tur kur tas ir iespējams, iestatiet automātisku programmatūras atjaunināšanos, ja vien tas nav pretrunā ar kādiem Jūsu apsvērumiem.
  3. Lietojiet drošu aizsardzību! AntiVirus.LV iesaka Kaspersky produktus, kas neskaitāmos testos un praksē ir pierādījuši sevi kā visefektīvākie aizsardzībā pret visu veidu ļaunprogrammatūru. Turklāt tajos ir ietvertas tehnoloģijas, kas jau ir parādījušas sevi kā nepārvarama barjera pat visjaunākajiem šifrējošajiem izspiedējvīrusiem, kas šifrē datus no Windows vides, piemēram, Locky u.c. Šīs tehnoloģijas ir ietvertas drošības risinājumu ražotāja Kaspersky Lab mājas un biznesa produktos Windows platformai. Tos Jūs varat pilnfunkcionāli izmēģināt 30 dienas bez maksas, saņemot arī bezmaksas vietējo tehnisko atbalstu, vai iegādāties uzreiz, izmantojot šī brīža akcijas.

Lasiet arī: Īpaša aizsardzība pret šifrējošo ļaunprogrammatūru

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 66 = 76

Uz augšu