Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Bezvadu tīkliem tagad jālieto vēl stiprākas paroles

Bezvadu tīkliem tagad jālieto vēl stiprākas paroles

ziņo Bleeping Computer, ir atklāts jauns veids Pairwise Master Key Identifier (PMKID) iegūšanai no maršrutētājiem, kas izmanto WPA/WPA2 protokolus bezvadu sakaru drošībai, un tas var tikt pielietots paroles uzlaušanai. Ja iepriekšējām metodēm bija nepieciešams sagaidīt lietotāja pieteikšanos un pārtvert pilnu datu apmaiņu autentifikācijas procesā, tad jaunajai metodei pietiek ar nelielu datu porciju, ko saņem klients, kurš pieslēdzas bezvadu tīklam. Tā kā šis klients var būt pats uzbrucējs, tad uzbrukums var tikt veikts jebkurā brīdī.

 

 

Jauno metodi atklāja pētnieks (Jens “atom” Steube), kurš ir izstrādātājs populārajam paroļu uzlaušanas rīkam Hashcat, kad pētīja jaunā WPA3 bezvadu drošības protokola uzlaušanas veidus. Saskaņā ar viņa teikto, metode ir izmantojama gandrīz pret jebkuru maršrutētāju, kas strādā pēc standartu kopas 802.11, jo īpaši, ja ir ieslēgta bezvadu viesabonēšana (roaming).

 

 

Protams, ka Pairwise Master Key Identifier (PMKID) iegūšana, ir tikai daļa no uzbrukuma. Lai no tā iegūtu Pre-Shared Key (PSK), ir jāpatērē zināmi skaitļošanas resursi. Pats pētnieks atklāj, ka lieto paroļu pārvaldības programmatūru un ar to ģenerē 20 – 30 simbolu garas pilnīgi nejaušas paroles.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

13 − = 11

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu