Sākumlapa » Apdraudējumi » CERT.LV brīdina par jaunu šantāžas e-pastu vilni

CERT.LV brīdina par jaunu šantāžas e-pastu vilni

CERT.LV šodien ziņo, ka pēdējo divu nedēļu laikā novērojams jauns šantāžas e-pastu vilnis angļu valodā, ko saņēmuši arī Latvijas iedzīvotāji. Šādas kampaņas novērojamas arī citviet Eiropā. E-pastos tiek apgalvots, ka ļaundaris par lietotāju ievācis sensitīvu informāciju, kamēr apmeklētas pieaugušajiem domātas vietnes. Tālāk tiek draudēts šo kompromitējošo informāciju izsūtīt draugiem, ģimenei un kolēģiem.

 

 

CERT.LV eksperti uzsver, ka tas ir krāpšanas mēģinājums un nekāda kompromitējoša materiāla nav! Par līdzīgām kampaņām krievu un latviešu valodās CERT.LV ir brīdinājis jau iepriekš. Ļaundaris ticamības nolūkos bieži vien arī norāda, ka zina lietotāja e-pasta paroli, kura tiek iekļauta krāpnieciskajā e-pastā. Parole tiešām var būt reāla, taču tā iegūta kādā no vēsturiskajām datu noplūdēm, kādā no interneta resursiem, kur lietotājs ir reģistrējies. Ar konkrētā e-pasta konta paroli tā sakritīs gadījumā, ja visur tiek izmantota viena parole. Jaunākajā no kampaņām daļa lietotāju ir atpazinuši savas vēsturiskās Linkedin un MyHeritage resursu paroles.

 

Krāpnieku e-pasta paraugs. Avots: CERT.LV.

Krāpnieku e-pasta paraugs. Avots: CERT.LV.

CERT.LV norāda: noteikti nemaksājiet un neuzsāciet komunikāciju ar krāpnieku! Sev svarīgiem interneta resursiem izmantojiet unikālas un drošas paroles, un, ja tas iespējams, izmantojiet arī divfaktoru autentifikāciju!  Ja vēlaties pārbaudīt, vai jūsu e-pasts parādās kādā no vēsturiskajām datu noplūdēm, to varat izdarītt šeit: https://haveibeenpwned.com/.

Atgādinām, ka uzturēt kārtībā savu paroļu saimniecību var, izmantojot paroļu pārvaldības programmatūru. Tā, ja ir atbilstoša mūsdienu prasībām un spēj darboties vienlaicīgi visās lietotāja Windows, Mac, Android un iOS ierīcēs, nodrošina gan ērtumu paroļu lietošanā, gan to pietiekošu drošumu un unikalitāti katram lietotāja kontam.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 1

Uz augšu