Sākumlapa » Apdraudējumi » Cienījamie „jūtūberi”, pikšķerētāji tīko pēc jūsu kontiem!

Cienījamie „jūtūberi”, pikšķerētāji tīko pēc jūsu kontiem!

Vai jums ir savs kanāls vietnē YouTube? Kā jums tur veicas — vai jau ir vairāk nekā tūkstotis abonentu? Ja tā, tad varat sagaidīt apmēram šādu ziņu: „Mēs izvērtējam jūsu pieprasījumu par jūsu YouTube kanāla monetizāciju.” Bet ņemiet vērā, ka šī ziņa var būt viltota.

Pēc nesenajām kampaņām, kas bija vērstas pret Instagram (atceramies Intara Busuļa stāstu) un Twitter kontiem, kibernoziedznieki tagad ir pievērsušies YouTube.

 

 

Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš YouTube pēdējo reizi ieviesa stingrākus noteikumus par prasībām, kādām ir jāatbilst kanālam un tā veidotājam, lai gūtu peļņu no videoklipiem (pašreizējie noteikumi tika publicēti 2018. gada februārī). Mūsdienās ar reklāmu finansētiem kanāliem ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp nepieciešams vismaz 1000 abonentu un 4000 stundu kopējais skatīšanās laiks pēdējo 12 mēnešu laikā. Nav brīnums, ka lielākā daļa „jūtūberu” ļoti nopietni uztver paziņojumu par rūpīgu konta izvērtēšanu.

 

Kā tieši izskatās šī jaunā YouTube krāpšana?

„Mūsu komanda izvērtēja jūsu kanālu. … Konta pārlūkošanas procesā esam atklājuši vairāk nekā vienu pārkāpumu,” teikts tekstā zem oficiālā YouTube logotipa; vēl tur ir norādīts, ka uzņēmums manuāli kontrolē visus YouTube kanālus. Tāpēc tas lūdz jūs ievadīt savus datus un nosūtīt atbildes e-pastu.

Informācija, ko lūdz pikšķerētāji, ietver jūsu kanāla URL adresi un paroli. „Jūtūberi”, kuri ir saņēmuši šādu vēstuli, stāsta, ka viltotais paziņojums pienācis viņu publiskajā e-pastā, nevis uz adresi, kuru viņi izmanto saistībā ar saviem kanāliem (ja adreses ir atšķirīgas).

Tiklīdz pikšķerētāji saņems jūsu datus, viņi mēģinās pārņemt jūsu kontu. Kāpēc viņiem tas vajadzīgs? Nu, tad viņi var krāpt jūsu sekotājus (un ne tikai jūs), pikšķerēšanas nolūkā ievietojot reklāmu jūsu vārdā, piedāvājot dāvanas, izsludinot konkursu ar vērtīgām balvām … un tā tālāk. Iespējas ir bezgalīgas.

 

 

Kā aizsargāt savu kontu

  • Ņemiet vērā, ka YouTube nekad e-pastā nepieprasīs jūsu konta paroli.
  • Pirms reaģējat uz e-pastu, vienmēr visu rūpīgi pārbaudiet — it īpaši tad, ja neesat pārliecināts, kas patiesībā ir sūtītājs.
  • Iespējojiet savam kontam divfaktoru autentifikāciju; Google piedāvā šo iespēju visās savās lietotnēs un pakalpojumos, tostarp arī YouTube. Lai uzzinātu, kā aktivizēt 2FA, uzklikšķiniet šeit.

Izmantoti Kaspersky Lab materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 13 = 20

Uz augšu