Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Daudziem antivīrusiem nesokas ar savlaicīgu savietojamību ar Windows ārkārtas atjauninājumu

Daudziem antivīrusiem nesokas ar savlaicīgu savietojamību ar Windows ārkārtas atjauninājumu

Sakarā ar nupat izziņotajām ievainojamībām mikropocesoros korporācija Microsoft 3. janvārī ir izlaidusi ārkārtas drošības atjauninājumu virknei Windows versiju darbastacijām un serveriem. Ārkārtas atjauninājumam ir jānovērš ievainojamību ļaunprātīga ekspluatācija, kas var novest pie sensitīvu datu zādzības (skat. zemāk paroles zādzības demonstrāciju).

 

 

Atgādināsim, ka ir izziņotas divas ievainojamības – Meltdown un Spectre. Pirmā ir apstiptrināta tikai Intel, lai gan teorētiski iespējama arī AMD, ARM un citiem procesoriem. Otra apdraud sistēmas gan ar Intel, gan ar AMD, gan ar ARM, gan ar citiem procesoriem. Detalizētu informāciju par abām ievainojamībām var gūt gan īpaši sagatavotā vietnē, kas pieejama caur adresēm https://meltdownattack.com/ un https://spectreattack.com/, gan daudzos citos resursos, kā arī prezentācijā “Meltdown and Spectre – understanding and mitigating the threats” PDF formātā. Jāpiebilst, ka jau ir apstiprināta praktiska iespējamība izmantot ievainojamības ar web starpniecību, piemēram, izmantojot JavaScript. Toties Intel sola drīzus aparātprogrammatūras atjauninājumus, kas visu izlabošot.

 

atzīmēja korporācija Microsoft, daļa antivīrusu produktu nebija gatavi Windows drošības atjauninājumiem un testos izsauca “zilo ekrānu”. Bleeping Computer 4. janvārī ziņoja, ka sākotnēji tikai paša Microsoft, ESET un Kaspersky Lab antivīrusi pilnībā atbalstīja atjauninājumus. Tika ziņots par “zilā ekrāna” problēmām ar Symantec produktiem.

 

Antivīrusu savietojamības tabula ar Windows ārkārtas atjauninājumu.

Antivīrusu savietojamības tabula ar Windows ārkārtas atjauninājumu.

Tekošo stāvokli antivīrusu savietojamības tabulai var aplūkot šeit. Ja antivīrusu produkts ir gatavs Windows atjauninājumam, tad sistēmā jābūt sekojošai reģistra atslēgai Key=”HKEY_LOCAL_MACHINE” Subkey=”SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionQualityCompat” Value=”cadca5fe-87d3-4b96-b7fb-a231484277cc” Type=”REG_DWORD”.

Kaspersky Lab saviem drošības risinājumiem jau 2017. gada 18. decembrī izlaida automātisko atjauninājumu, kas nodrošina savietojamību ar Windows drošības atjauninājumu, bet 28. decembrī ar atjauninājumu ieslēdza gatavību (reģistra atslēga) Windows drošības atjauninājumam. Par to vairāk lasiet “Compatibility of Kaspersky Lab solutions with the Microsoft Security update“.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

3 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 27 = 31

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu