Sākumlapa » Apdraudējumi » Facebook lietotāji Lidl viltus profilā skaita pīles

Facebook lietotāji Lidl viltus profilā skaita pīles

Krāpniekiem, šķiet, ir parādījusies jauna tēma – Lidl veikalu atvēršana. Kādā Facebook profilā, kurā izmantots Lidl zīmols, tiek rīkoti konkursi, kas tā dalībniekus noved pie reģistrācijas jeb savu datu ievades viltus konkursa rīkotāju norādītā lapā.

Facebook profilā ar nosaukumu LIDL, kurā izmantots Lidl logo, vakar bija izsludināts konkurss, kurā tā dalībniekiem jāsaskaita pīles attēlā. Tekstā, kas, starp citu, ar savu juceklīgumu rada aizdomas, bija minēti 1000 eiro.

Ekrānuzņēmums konkursa ziņai viltus profilā.

Kā izriet no kāda komentāra starp citiem, kuros bija pīļu skaitīšanas rezultāti, dalībnieki saņēma ziņas (skat. zemāk), ar norādēm dalīties ar konkursa ziņu un reģistrēties konkursa rīkotāju norādītā lapā.

Šorīt augstāk minētais konkursa ieraksts nozuda, toties jau pēc brīža parādījās cits (skat. attēlu zemāk), un, spriežot pēc komentāriem, pīļu skaitīšana atsākās ar jaunu sparu.

Ekrānuzņēmums konkursa ziņai viltus profilā.

Esiet uzmanīgi un pievērsiet uzmanību detaļām! Vienalga, vai tas ir e-pasts, vai ieraksts Facebook profilā, viltojumiem gandrīz vienmēr ir viegli pamanāmas detaļas, kas tos nodod. Augstāk minētajā gadījumā, piemēram, uzreiz krīt acīs tas, ka Facebook lapa izveidota tikai pirms divām dienām un tai ir tikai daži sekotāji. Jau tas vien ir pietiekoši, lai sameklētu internetā uzņēmuma oficiālo vietni www.lidl.lv un tur uzklikšķinātu uz Facebook zīmītes, kas aizved uz īsto Facebook lapu ar nosaukumu Lidl Latvija.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

14 − 11 =

Uz augšu