Sākumlapa » Apdraudējumi » Google izlaiž pirmos šī gada drošības ielāpus pārlūkam Chrome

Google izlaiž pirmos šī gada drošības ielāpus pārlūkam Chrome

Uzņēmums Google ir izlaidis pirmos tīmekļa pārlūka Chrome atjauninājumus 2022. gadā, lai novērstu 37 drošības problēmas, no kurām viena (CVE-2022-0096) ir novērtēta kā kritiska un var tikt izmantota, lai izpildītu patvaļīgu kodu un iegūtu kontroli pār upura sistēmu.

Ir vērts pieminēt, ka par 24 no 37 atklātajiem trūkumiem ir ziņojuši trešās puses pētnieki, tostarp no Google Project Zero iniciatīvas, bet atlikušās ievainojamības atklātas kā daļa no notiekošā iekšējā darba pie drošības.

2021. gadā meklēšanas gigants pārlūkā Chrome, kas Latvijā ir dominējošais starp lietotāju izmantotajiem pārlūkiem, novērsa 17 nulles dienas ievainojamības, kas tika aktīvi izmantotas reālos uzbrukumos.

Chrome lietotājiem Windows, Mac un Linux operētājsistēmās, lai mazinātu sekmīgu kiberuzbrukumu riskus, ieteicams atjaunināt pārlūku uz jaunāko versiju 97.0.4692.71. Parasti Chrome atjaunināšana notiek, kad aizverat un atkārtoti atverat datora pārlūku. Taču, ja kādu laiku neesat aizvēris pārlūku, tad to varat veikt manuāli, sekojot instrukcijām Google vietnē.

Atgādinām, ka ir ļoti svarīgi savlaicīgi atjaunināt VISU programmatūru, kā arī aparātprogrammatūru, jo kibernoziedzības pasaule intensīvi izmanto kā vecas, tā jaunas ievainojamības. Labs palīgs šajā ziņā var būt drošības risinājums, kas papildus aizsardzībai pret ļaunprogrammatūru un citiem apdraudējumiem, automātiski seko līdzi programmatūras stāvoklim un palīdz to savlaicīgi atjaunināt. Šādu funkcionalitāti Windows operētājsistēmā varat iegūt, lietojot, piemēram, Kaspersky Internet Security, Kaspersky Total Security vai citus līdzīgus risinājumus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

8 + 2 =

Uz augšu