Sākumlapa » Apdraudējumi » Hakeru sagatavots iPhone uzlādes kabelis spēj uzlauzt datoru

Hakeru sagatavots iPhone uzlādes kabelis spēj uzlauzt datoru

Lielākā daļa cilvēku bez mazākās šaubu ēnas ņem tālruņa uzlādes kabeli un pieslēdz to. Tagad kāda hakera izgudrojums grasās izbeigt šo bezrūpību un panākt, ka cilvēki vairāk uzmanības pievērš potenciāli bīstamiem uzlādes kabeļiem.

 

 

raksta TechCrunch, hakeris, kurš tiešsaistē sevi dēvē par MG, gluži nevainīga izskata Apple USB Lightning kabelī iebūvējis nelielu Wi-Fi implantu, kas, pieslēdzot kabeli datoram, dod iespēju netālu esošajam hakerim ievadīt komandas tā, it kā viņa priekšā būtu displejs.

Nosaukts par O.MG (Ak, mans Dievs!) kabeli, tas izskatās un darbojas gandrīz tāpat kā parasts iPhone uzlādes kabelis. Viss, kas hakerim jāpaveic: jānomaina oriģinālais kabelis pret ļaundabīgo un jāpagaida, līdz upuris to pieslēgs datoram. No netālu esošas ierīces, kura atrodas Wi-Fi zonā (vai ir pieslēgta vietējam Wi-Fi tīklam), uzbrucējs var attālināti inficēt un kontrolēt datoru.

MG savam pirmajam mēģinājumam izvēlējās Apple Lightning kabeli, bet viņa sagatavoto implantu iespējams izmantot kopā ar praktiski jebkuru uzlādes kabeli un par upuriem var kļūt lielākā daļa datoru.

Savā ikdienas darbā viņš izstrādā novatoriskas hakeru metodes un paņēmienus, lai identificētu un labotu drošības ievainojamības, pirms ļaundari uzbrucēji tos atrod. Lai arī tas bija personīgs projekts, MG uzskata, ka viņa ļaunprātīgais kabelis var palīdzēt speciālistiem padomāt par aizstāvēšanos pret dažāda veida apdraudējumiem.

“Šo specifisko Lightning kabeli iespējams izmantot vairākplatformu kaitīgā koda uzbrukumos, bet manis radītais implants ir viegli pielāgojams arī cita veida USB kabeļiem,” stāsta MG. “Uzbrukumu Apple ir visgrūtāk realizēt dzīvē, tādēļ bija lielisks apliecinājums manām spējām.”

“Lielākā daļa cilvēku mūsdienās izvairās pieslēgt nezināmas izcelsmes zibatmiņas moduļus, taču viņi nespēj iedomāties, ka draudus varētu radīt arī kabelis,” MG stāsta. “Tādēļ šāda pieeja palīdz izglītot tautu.”

MG iztērējis vairākus tūkstošus dolāru no saviem ietaupījumiem un veltījis šim projektam daudzas darba stundas. Katra kabeļa montāžai nepieciešamas četras stundas. Viņš sadarbojās arī ar vairākiem citiem hakeriem, kuri palīdzēja uzrakstīt daļu no koda un izveidot ekspluatējumus, bet savus ar rokām darinātos kabeļus viņš dalīja Def Con apmeklētājiem, plānojot, pēc viņa paša vārdiem, tuvākajā nākotnē uzsākt kabeļu tirdzniecību tiešsaistē.

O.MG kabelis vēl nav pabeigts. MG apgalvo, ka viņš sadarbojas ar citiem hakeriem, lai uzlabotu kabeļa darbību un papildinātu funkciju klāstu. “Šajā brīdī viss patiešām atduras laika un resursu trūkumā. Man galvā ir garš saraksts, kuru vajadzētu realizēt dzīvē,” viņš rezumē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

40 + = 43

Uz augšu