Sākumlapa » Apdraudējumi » Hewlett-Packard piegādā draiverus ar vīrusu piedevām

Hewlett-Packard piegādā draiverus ar vīrusu piedevām

Atsaucoties uz ziņu dienestu Nikkei, izdevums The Register ir paziņojis, ka korporācija Hewlett-Packard Japānas lietotāju vidū ir izplatījusi ar vīrusiem inficētus sava uzņēmuma ražotajiem printeriem domātus draiverus.

Ar vīrusu FunLove inficētie draiveri bija pieejami lejupielādēšanai no Austrālijā bāzētās oficiālās korporācijas vietnes laikā no 2000. gada 17. – 19. decembrim. Austrālijas serveris paredzēts Japānas un citu Āzijas-Klusā okeāna reģiona valstu lietotāju auditorijai. Incidents atklājās tikai tad, kad sāka pienākt lietotāju sūdzības. Pēc sūdzībām sekojošajām pārbaudēm 51 printera programmas izrādījās inficētas.

Pirms 14 mēnešiem vīruss FunLove bija inficējis datorsistēmas korporācijas Dell Īrijas rūpnīcā. Tas inficē datorus ar operētājsistēmām Windows 95/98/NT 4.0, palielinot programmu failu izmērus, bet dati netiek iznīcināti.

Kā paziņojis korporācijas Japānas nodaļas oficiālais pārstāvis, nekādas lietotāju sūdzības par datu iznīcināšanu pārstāvniecība nav saņēmusi. Pēc HP ekspertu domām, inficētie faili serverī nokļuvuši no kāda attāla datora, kuram ir bijusi pieeja serverim. Pēc korporācijas oficiālā pārstāvja vārdiem: “…Linux vidē nav atbilstoša programmas instrumenta automātiskai vīrusu pārbaudei.”   

Korporācijas pārstāvji paziņojuši, ka notikušo uztver ļoti nopietni un ka ir organizēta speciāla darba grupa, kura nodarbosies ar šī gadījuma izpēti, kā arī ar visas korporācijas drošības sistēmas pārbaudi. Bet Austrālijas serveris no Linux tiks pārcelts uz Windows NT platformu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

25 − 17 =

Uz augšu