Sākumlapa » Apdraudējumi » Indijas uzņēmums pēc pasūtījuma izspiegojis politiķus, investorus un žurnālistus visā pasaulē

Indijas uzņēmums pēc pasūtījuma izspiegojis politiķus, investorus un žurnālistus visā pasaulē

Pētnieku komanda no Citizen Lab ir izvilkusi dienasgaismā mazpazīstamu Indijas uzņēmumu, kas slepeni darbojas kā globāli kiberspiegošanas algotņi. Deli firma BellTroX InfoTech pēdējos septiņos gados esot izspiegojusi tūkstošiem ietekmīgu personu un simtiem organizāciju sešos kontinentos.

 

 

Šis uzņēmums nav valsts atbalstīts, bet tā darbinieki par samaksu veic norādīto personu un organizāciju izspiegošanu privātdetektīvu un viņu klientu uzdevumā. Saskaņā ar jaunāko ziņojumu, ko publicējusi Toronto Universitātes Citizen Lab, uzņēmums BellTroX, kas pazīstams arī kā hakeru grupa Dark Basin, ir vērsusies pret dažādām interešu grupām, ietekmīgiem politiķiem, valdības ierēdņiem, uzņēmumu vadītājiem, žurnālistiem un cilvēktiesību aizstāvjiem.

Citizen Lab uzsāka grupas Dark Basin darbības izmeklēšanu 2017. gadā pēc tam, kad ar to sazinājās kāds žurnālists; pret viņu bija vērsti pikšķerēšanas uzbrukumi ar lapām, kuras tika pasniegtas, izmantojot atvērtā pirmkoda Phurl URL saīsinātāju. Sākumā bija aizdomas, ka tā ir valsts sponsorēta hakeru grupa, bet vēlāk tika konstatēts, ka tie ir kiberalgotņi.

 

Pikšķerēšanas lapas ekrānuzņēmums. Avots: Citizen Lab.

Pikšķerēšanas lapas ekrānuzņēmums. Avots: Citizen Lab.

“Dark Basin atstāja viņu pikšķerēšanas komplekta pirmkoda kopijas pieejamas atklāti tiešsaistē, kā arī žurnālfailus”, kas “reģistrēja katru darbību ar pieejas datu pikšķerēšanas vietni, ieskaitot pārbaudes darbības, kuras veica Dark Basin operatori,” saka Citizen Lab.

Citizen Lab brīdināja simtiem personu un institūciju, pret kurām bija vērsusies firma BellTroX, un pēc vairāku upuru pieprasījuma paziņoja par savu atklājumu arī Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu ministrijai. “Dark Basin ir plašs mērķu portfelis, sākot no vairāku valstu augstākajām valdības amatpersonām un kandidātiem un beidzot ar finanšu pakalpojumu uzņēmumiem, piemēram, riska ieguldījumu fondiem un bankām, kā arī farmācijas uzņēmumiem,” teikts Citizen Lab ziņojumā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

3 + 5 =

Uz augšu