Sākumlapa » Apdraudējumi » Instagram aizlieguma uzbrukumi: bloķēts bez iemesla

Instagram aizlieguma uzbrukumi: bloķēts bez iemesla

Šodien ir parādījusies ziņa, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis pagājušās nedēļas naktī uz piektdienu piedzīvojis kiberuzbrukumu savam Instagram kontam, kā rezultātā tas ticis nobloķēts. Par laimi kontu pēc 35 stundām ir izdevies atgūt. Kā izrādās, šāda veida uzbrukumi mūsdienās nav retums. Vēl vairāk, kibernoziedznieki piedāvā pakalpojumu ban-as-a-service (aizliegums kā pakalpojums), par samaksu organizējot noteiktu kontu bloķēšanu. Par to, kā tas notiek un kā var aizsargāties vai vismaz mazināt sekmīga uzbrukuma iespējas, tad arī parunāsim zemāk.

Kā kibernoziedznieki bloķē Instagram kontus

Tas ir pavisam vienkārši: jūsu pretinieki vai konkurenti var samaksāt (summa ir atkarīga no tā, ko tirgojat, vai pat no jūsu sekotāju skaita) par to, lai jūsu konts tiktu bloķēts.

Tādi uzbrukumi sākās pagājušā gada rudenī, taču pēdējā laikā tie ir kļuvuši īpaši populāri. Nesen tiešsaistes žurnāls Motherboard sazinājās ar kādu kibernoziedznieku grupu un uzzināja, kā viņi ļaunprātīgi izmanto Instagram politiku, lai pelnītu naudu, piedāvājot aizliegumu kā pakalpojumu.

Noziedznieku iecienītā taktika ir sūdzības par to, ka konta īpašnieks uzdodas par kādu citu. Uzbrucēji izmanto verificētus kontus, lai izveidotu precīzu upura konta kopiju, ieskaitot tā avataru un aprakstu. Tad viņi iesniedz sūdzību par oriģinālo kontu, apsūdzot tā īpašnieku, ka tas uzdodas par kādu citu. Ja upura konts nav verificēts, tad Instagram tehniskās palīdzības dienests bloķē upura kontu.

Otra bloķēšanas metode ir tehniskā atbalsta dienesta pārpludināšana ar ziņojumiem, kuros apgalvots, ka upura profilā ir atrodami pašnāvības vai pašsakropļošanās attēli. Daudzos gadījumos Instagram darbinieki iet vieglāko ceļu un, pamatojoties uz šādām sūdzībām, bloķē kontu, nemaz nepārbaudot tā faktisko saturu.

Atšķirībā no pikšķerēšanas un citām tamlīdzīgām shēmām, kas joprojām prasa kaut kādu upura rīcību (piemēram, noklikšķināt uz bīstamas saites), aizlieguma uzbrukums notiek pilnīgi bez upura līdzdalības. Upuris, kuram pat nekad nav ienācis prātā pārkāpt vietnes lietošanas noteikumus, vienā jaukā dienā ierauga, ka viņa konts ir bloķēts.

Kā raksta Motherboard žurnālisti, šis pakalpojums ir lēts un maksā 5–60 ASV dolāru, tāpēc kibernoziedzniekiem netrūkst klientu.

Tomēr nebūt ne visi visi šādi lietotāji, kuri ļaunprātīgi izmanto Instagram moderēšanas praksi, rīkojas naudas iegūšanas nolūkos. Ir brīvi pieejami kaitīgi skripti, un jebkurš interneta huligāns tos var izmantot, lai izrēķinātos ar viņam netīkamu autoru.

Instagram kontu atbloķēšana par maksu

Tikmēr Instagram kontu bloķēšana paver vēl vienu naudas pelnīšanas iespēju: bloķēto kontu atbloķēšanu. Atbloķēšana maksā daudz vairāk nekā bloķēšana — stāsta, ka līdz pat 3500–4000 ASV dolāriem.

Pagaidām nav skaidrs, vai aizliegšanas un atbloķēšanas pakalpojumus piedāvā vieni un tie paši cilvēki, vai arī tā ir nejauša simbioze. Tomēr daži lietotāji jau dažas minūtes pēc bloķēšanas ir saņēmuši piedāvājumu atjaunot kontu, un šie piedāvājumi bieži nāk no to kontu sekotājiem, no kuriem tika saņemtas sākotnējās sūdzības.

Ko darīt, ja jūsu Instagram konts ticis bloķēts

Ja jūs jau esat kļuvis par aizlieguma uzbrukuma upuri, tad nekavējoties sazinieties ar Instagram tehniskās palīdzības dienestu un paskaidrojiet, kas noticis. Aizliegumu var pārsūdzēt tikai lietotnē. Lai to izdarītu, jums jāievada lietotājvārds un parole, bet pēc tam jāseko norādījumiem.

Ja kāds piedāvā par naudu atjaunot jūsu kontu, nemaksājiet viņam! Pirmkārt, jums nav garantijas, ka kaut kas vispār tiks izdarīts. Otrkārt, šādi rīkojoties, jūs atbalstīsiet noziedzniekus — iespējams, tos pašus, kuri panākuši jūsu konta aizliegšanu. Treškārt, oficiālā atkopšanas procedūra, ko veic Instagram tehniskās palīdzības dienests, ir bez maksas.

Kā aizsargāt savu Instagram kontu

Diemžēl lietotāji parasti uzzina par aizlieguma uzbrukumu tikai pēc tam, kad tas jau ir noticis. Vietne Instagram ir pavēstījusi žurnālam Motherboard, ka plāno izķert kibernoziedznieku kontus savā platformā un tāpēc lūdz lietotājus ziņot par jebkādām aizdomīgām darbībām, taču skaidrs, ka tas tik ātri nenotiks. Tikmēr ir ieteicams veikt dažus pašaizsardzības pasākumus jau tagad.

Verificējiet savu kontu

Aizlieguma uzbrukumu bizness parasti izmanto apsūdzību par uzdošanos par kādu citu, tāpēc labākais veids, kā sevi pasargāt, ir pārliecināt Instagram, ka jūs esat jūs pats — pirms kaut kas slikts vispār ir noticis. Citiem vārdiem sakot, jums jau tagad ir jāverificē savs konts.

Sociālais tīkls nepārbauda katru lietotāju, taču jums varbūt ir dažas priekšrocības. Piemēram, iespējams, ka jūs vai jūsu uzņēmums ir minēts vairākos ziņu avotos. Lai iegūtu kāroto zilo zīmi, jums vajag aizpildīt datus savā profilā un izdzēst jebkādus vecos kontus (ja tādi ir), lai tie neradītu aizdomas. Protams, kontam arī jābūt publiskam un tas nedrīkst pārkāpt Instagram lietošanas noteikumus.

Kad esat pārliecinājies, ka jūsu konts ir tam gatavs, nosūtiet verifikācijas pieprasījumu. To varat izdarīt lietotnē:

  • dodieties uz sava profila iestatījumiem,
  • izvēlieties Account (Konts),
  • izvēlieties Request Verification (Pieprasīt verifikāciju),
  • ievadiet savu vārdu un uzvārdu un pievienojiet nepieciešamo dokumentāciju,
  • izpildiet turpmākos norādījumus.

Kā tiek rakstīts par augstāk minēto incidentu ar Rīgas mēra Instagram kontu, tad tagad tam ir iegūta zilā žetona Blue Tick zīme. Pirms incidenta tas esot mēģināts darīt, bet acīmredzot nesekmīgi.

Padariet savu kontu privātu

Ko darīt, ja neesat pietiekami slavens, lai izietu verifikāciju? Jūs varat rīkoties radikāli un aizliegt publisku piekļuvi jūsu kontam. Ja padarīsiet savu kontu privātu, jūsu ieraksti, fotoattēli un videoklipi būs pieejami tikai abonentiem, un tas nozīmē, ka uzbrucējs nevarēs tos nokopēt un apsūdzēt jūs, ka uzdodaties par kādu citu. Gan lietotnē, gan pārlūkprogrammā kontu nav grūti padarīt privātu.

Noteikti iztīriet arī savu sekotāju sarakstu un pārbaudiet jauno sekotāju pieprasījumus pirms to apstiprināšanas. Aiz robotiem un citiem aizdomīgiem kontiem var slēpties uzbrucēji, un jums taču nav pienākums tos ielaist pie sevis. Starp citu, te, atgriežoties pie sākumā minētā incidenta ar Rīgas mēra konta bloķēšanu, jāpiemin, ka baltkrievu sekotāji viņu tika brīdinājuši, ka kontam piesekojuši troļļi.

Nomainiet profila attēlu

Kad runa ir par uzņēmuma profilu, kuru, protams, nevarat padarīt privātu, bet kas arī nav pietiekami pazīstams, lai tiktu verificēts (vai par tādu profilu, kas jums ir jāatver kādu citu iemeslu dēļ), tad ir vēl viens paņēmiens, kā samazināt aizlieguma uzbrukumu risku: nomainiet savu avatāru.

Sūdzības par uzdošanos par kādu citu visefektīvākās ir profilam ar īstu īpašnieka fotoattēlu. Daži aizlieguma uzbrukumu piedāvātāji pat atsakās uzbrukt kontiem ar citādu avatāru. Tas nozīmē, ka vajag uzlikt kaut ko tādu, kas nav jūsu portrets, un tas sarežģīs uzbrukuma mēģinājumus, jo svarīgs ir katrs sīkums.

Saglabājiet rezerves kopiju un atjauniniet kontaktinformāciju

Vietnes Instagram administratori dara visu iespējamo, lai apkarotu nepamatotās sūdzības, taču viņu pretinieki ir kibernoziedznieki, kuri nepārtraukti uzlabo savus naudas izkrāpšanas paņēmienus. Ideālā pasaulē jums tas viss nebūtu jādara, bet reālajā dzīvē jums ir nepieciešams “evakuācijas maršruts”.

Vispirms pārliecinieties, ka jūsu kontam ir piesaistīta jūsu e-pasta adrese un tālruņa numurs. Ja jūsu konts tiek nepareizi bloķēts, varat šo adresi un numuru izmantot, lai atbloķētu kontu.

Otrkārt, regulāri saglabājiet konta saturu, izmantojot Instagram funkciju Data Download. Ja notiks kaut kas slikts, varēsiet to izmantot, lai ierīkotu jaunu kontu.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

41 − = 40

Uz augšu