Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Instagram konta zagšana ar viltus paziņojumu par autortiesību pārkāpumu

Instagram konta zagšana ar viltus paziņojumu par autortiesību pārkāpumu

Esat savācis daudz sekotāju savam Instagram profilam? Apsveicam! Jūs esat īsta slavenība! Tomēr pazīstami Instagram blogeri ne tikai gozējas slavas saulītē, bet arī riskē ar to, ka viņu konts var tikt nozagts. Nesenā pagātnē noziedznieki nāca klajā ar jaunu shēmu populāru Instagram kontu zagšanai. Par to mēs tūliņ pastāstīsim.

 

 

Paziņojums par autortiesību pārkāpumu

“Jūsu konts tiks dzēsts bez tiesībām to atjaunot sakarā ar autortiesību pārkāpumu” — šāds paziņojums saņemts elektroniskajā pastā. Viss izskatās ļoti oficiāli: redzams gan oficiālais noformējums, gan Instagram logotips, un arī sūtītāja adrese ļoti atgādina īsto — lielākajā daļā gadījumu tā ir mail@theinstagram.team vai info@theinstagram.team.

Saskaņā ar informāciju vēstulē jūsu rīcībā ir 24 stundas (atsevišķās vēstules versijās — 48 stundas), lai iesniegtu apelāciju. Pašā vēstulē ir arī atrodama poga pretenziju apstrīdēšanai — Review complaint. Noklikšķinot uz šīs pogas, jūs nonāksiet visnotaļ ticami izveidotā pikšķerēšanas lapā.

Šai lappusē skaidrots, cik ļoti pakalpojumu sniedzējiem rūp autortiesību aizsardzība. Bet pats galvenais — lappusē redzama saite, kas dod iespēju noprotestēt konta slēgšanu. Lai viss izskatītos vēl dabiskāk, lappusē redzams garš valodu izvēles saraksts, kurš ir tikai dekoratīvs elements  — lai ko jūs arī izvēlētos, lappuse paliks angļu valodā.

 

 

Pēc noklikšķināšanas uz konta dzēšanas noprotestēšanas saites jums tiks piedāvāts ievadīt savus Instagram reģistrācijas datus. Bet arī tas vēl nav viss — pēc tam parādīsies jauns paziņojums: “Mums jāpārbauda jūsu iesnieguma autentiskums un jāpārliecinās, ka norādītā elektroniskā pasta adrese atbilst Instagram reģistrētajai adresei”. Ja jūs piekritīsiet adreses pārbaudei, ekrānā parādīsies iespējamo domēna nosaukumu saraksts. Izvēloties kādu no tiem, jūs saņemsiet piedāvājumu norādīt elektroniskā pasta adresi un (negaidīti!) tās paroli.

Pēc tam uz dažām sekundēm jūs redzēsiet paziņojumu par to, ka jūsu pieprasījums tiek apstrādāts, un pēc tam jūs novirzīs uz īsto Instagram interneta vietni. Tā ir vēl viena viltība, kas piešķir visai afērai ticamību.

Populāri Instagram lietotāji ne pirmo reizi kļūst par krāpnieku upuriem. Nesen par krāpšanas elementu tika izmantots priekšlikums saņemt zilo ķeksīti — autentiskuma apliecinājumu (Verified Badge). Te pietiek atcerēties stāstu, kā Intars Busulis zaudēja savu Instagram kontu un bija spiests atvērt citu!

Kā aizsargāt Instagram kontu

Tiklīdz jūsu lietotājvārds un parole būs nonākuši krāpnieku rokās, viņi iegūs pieeju Instagram profilam un varēs izmainīt konta atjaunošanas datus. Pēc tam viņi var pieprasīt izpirkuma maksu par konta atgriešanu vai sākt no tā izsūtīt mēstules un citus kaitīgus materiālus. Nemaz nepieminēsim to, kādas “perspektīvas” viņiem pavērs jūsu elektroniskā pasta parole.

Lūk, daži padomi, kuri jums palīdzēs aizsargāt Instagram kontu:

  • neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm;
  • vienmēr pārbaudiet URL adrešu rindiņā. Ja Instagram.com vietā tur rakstīts kaut kas līdzīgs 1stogram.com vai instagram.security-settings.com — nekādā gadījumā neievadiet nekādus personas datus un vispār pēc iespējas ātrāk aizveriet šo lappusi;
  • izmantojiet tikai oficiālas sociālo tīklu lietotnes, kas lejupielādētas no oficiāla lietotņu veikala;
  • neievadiet Instagram konta datus, lai pieteiktos citiem pakalpojumiem un lietotnēm;
  • Instagram un elektroniskā pasta iestatījumos aktivizējiet divu faktoru autentifikāciju;
  • izmantojiet drošu aizsardzību, kura atsijā aizdomīgas vēstules un neļauj atvērt pikšķerēšanas interneta vietnes. Tas viss ir pa spēkam, piemēram, Kaspersky Internet Security.

Izmantoti Kaspersky Lab materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 1 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu