Sākumlapa » Apdraudējumi » Internetā noplūduši 533 miljonu Facebook lietotāju dati (papildināts)

Internetā noplūduši 533 miljonu Facebook lietotāju dati (papildināts)

533 miljonu Facebook lietotāju tālruņa numuru un personas datu ir nonākuši internetā brīvā pieejā.

Gigantiskajā noplūdē ir Facebook lietotāju dati no vismaz 100 valstīm, starp tiem 32 miljoni lietotāju no ASV un 11 miljoni lietotāju no Lielbritānijas. Dati ietver tālruņu numurus, Facebook ID, pilnus vārdus, atrašanās vietas, dzimšanas datumus, biogrāfijas datus un dažos gadījumos e-pasta adreses.

Alons Gals, kibernoziedzības informācijas uzņēmuma Hudson Rock tehniskais direktors, kurš atklāja noplūdinātos datus, ir uzskaitījis to sadalījumu pa valstīm. Par laimi sarakstā, kurā tiek minēti vairāk kā 220000 lietotāju no Lietuvas un vairāk kā 87000 lietotāju no Igaunijas, nav redzama Latvija.

Papildināts 04.04.2021

Datu noplūdē ir pamanīti arī trīs Facebook dibinātāju – Marka Zakerberga, Krisa Hjūza un Dastina Moskovica – dati!

Tiek uzskatīts, ka uzbrucēji 2019. gadā izmantoja tagad jau aizlāpītu ievainojamību Facebook funkcijā “Add Friend”, kas viņiem ļāva piekļūt lietotāju tālruņu numuriem. Nav zināms, vai šī ievainojamība ļāva izgūt visu noplūdinātajos datos esošo informāciju vai tikai daļu, kas pēc tam tika apvienota ar informāciju no publiskiem profiliem. Pēc sākotnējās datu pārdošanas (tiek uzskatīts, ka par 30 000 ASV dolāru), cits darbonis izveidoja privātu Telegram botu, kas ļāva veikt meklēšanu Facebook lietotāju datos par maksu.

Kiberpagrīdes darboņu iegūtie un apkopotie dati sākotnēji tiek pārdoti privātā tirdzniecībā par augstu cenu, bet pēc tam tos parasti pārdod par zemākām cenām līdz tie galu galā tiek izlikti bezmaksas pieejā, lai nopelnītu reputāciju pagrīdes kopienā. Tā tas ir noticis arī ar 533 miljonu Facebook lietotāju datiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

15 + = 22

Uz augšu