Sākumlapa » Apdraudējumi » Interneta tārps Ramen konstatēts “savvaļā”

Interneta tārps Ramen konstatēts “savvaļā”

Kaspersky Lab ziņo par dažādās vietās pasaulē reģistrētiem datorsistēmu inficēšanās gadījumiem ar interneta tārpu Ramen. Tādā veidā Ramen ir kļuvusi par pirmo Linux kaitīgo programmu, kas atklāta “savvaļā”.

Atgādināsim, ka Ramen, kas parādījās 2001. gada janvāra vidū, izplatās internetā un inficē datorsistēmas ar Red Hat Linux versijām 6.2 un 7.0. Inficēšanai tas lieto ievainojamības, kuras ļauj tārpam iegūt administratora tiesības un nemanāmi izpildīt savu kodu inficētajos datoros.

Kaspersky Lab ir saņēmis ziņojumus par Ramen iekļūšanu virknē korporātīvo datortīklu, kuru starpā ir arī NASA, Teksasas A&M universitāte, Taivānas datoru aparatūras ražotājs Supermicro. Šo uzņēmumu un organizāciju vietnes izskatījās tā, kā redzams attēlā zemāk.

 

 

Ramen atklāšana savvaļā ir kļuvusi par pagrieziena punktu Linux vēsturē. Vairāk kā 8 Linux pastāvēšanas gadu laikā bija atrasti apmēram 50 Linux vīrusi, taču neviens no tiem neizsauca reālas datoru inficēšanās.

Jāpiezīmē, ka caurumi, kurus izmanto tārps, bija atklāti vairāk nekā pusgadu atpakaļ. Tajā pašā laikā Red Hat Linux ražotāji operatīvi izlaida atbilstošus ielāpus. Tas fakts, ka Ramen varēja iekļūt virknē korporatīvo datortīklu, kuru vidū ir tāda autoritatīva organizācija kā NASA, liecina par to, ka pat profesionālie sistēmu administratori atlicina nepietiekoši daudz laika programmatūras atjauninājumu uzstādīšanai. Šis apstāklis nevar nesatraukt, jo tas var stimulēt kaitīgo Linux programmu attīstību.

Kaspersky Lab iesaka lietotājiem nekavējoties uzstādīt visus iztrūkstošos Red Hat Linux ielāpus. Lejupielādēt tos, kā arī iepazīties ar izstrādātāju rekomendācijām jūs varat pa adresē www.redhat.com.

Papildus informāciju par interneta tārpu Ramen jūs varat atrast Kaspersky Lab vietnē.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

84 − 78 =

Uz augšu