Sākumlapa » Apdraudējumi » Izspiedēji pāriet no bitmonētām uz citām kriptovalūtām

Izspiedēji pāriet no bitmonētām uz citām kriptovalūtām

Šifrējošā izspiedējvīrusa Sodinokibi operatori ir sākuši pieņemt izpirkuma maksājumus kriptovalūtā Monero, lai tiesībaizsardzības iestādēm būtu grūtāk tos izsekot, un nākotnē plāno pārtraukt bitmonētu maksājumu pieņemšanu, raksta BleepingComputer.

 

 

2019. gada tīmekļa seminārā ar nosaukumu “The functionality of privacy coins” Eiropols paziņoja, ka Tor un Monero izmantošana padara par neiespējamu izsekot maksājumus vai to saņēmējus. “Tā kā aizdomās turētais izmantoja Tor un privātuma monētu kombināciju, mēs nevarējām izsekot līdzekļus. Mēs nevarējām izsekot IP adreses. Kas nozīmē, ka mēs nonācām strupceļā. Tas, kas notika bitmonētu blokķēdē, bija redzams, un tāpēc mēs spējām nokļūt samērā tālu. Bet ar Monero blokķēdi tas bija punkts, kur izmeklēšana bija beigusies. Tas ir klasisks piemērs vienai no vairākām mūsu lietām, kurās aizdomās turētais nolēma pārvietot līdzekļus no bitmonētām vai Ethereum uz Monero,” tīmekļseminārā sacīja Eiropola pārstāvis.

 

Izspiedēju vietne, kas pieņem kriptovalūtu Monero. Avots: BleepingComputer.

Izspiedēju vietne, kas pieņem kriptovalūtu Monero. Avots: BleepingComputer.

Izspiedējvīrusa Sodinokibi operatori savā Tor maksājumu vietnē jau ir sākuši attālināties no bitmonētām, padarot Monero par noklusējuma maksājuma valūtu. Ja upuris vēlas izmantot bitmonētas, lai veiktu izpirkuma maksu, summa tiek palielināta par 10%. Izspiedēji, lai sekmētu pāreju uz maksājumiem kriptovalūtā Monero, ir sagatavojuši arī atlaižu piedāvājumu “partneriem”, kuri palīdz upuriem samaksāt izpirkuma maksu.

Pāreja uz alternatīvām kriptovalūtām ir vēl viens jauninājums izpiedēju pagrīdes rūpalā, kas tagad ir noorientējies uz tādiem lielākiem mērķiem, kā uzņēmumi un iestādes, nemaksāšanas gadījumā publicējot no upuriem nozagtus datus. Vairāk par jaunajām tendencēm un aizsardzību varat lasīt rakstā “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“.

Arī Latvijai izspiedēji neiet secen. Piemēram, par šī gada martu Cert.lv ziņo, ka mēneša ietvaros tikuši saņemti vairāki ziņojumi no Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem, kas cietuši šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumos, kā rezultātā liegta pieeja uzņēmumiem svarīgiem datiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 3 =

Uz augšu