Sākumlapa » Apdraudējumi » Izspiedējvīrusa incidents Dānijas uzņēmumam izmaksā 95 miljonus ASV dolāru

Izspiedējvīrusa incidents Dānijas uzņēmumam izmaksā 95 miljonus ASV dolāru

Uzņēmumu Demant, vienu no pasaules lielākajiem dzirdes aparātu ražotājiem, pagājušā mēneša sākumā skāra šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukums. Tas nebūtu nekas neparasts, ja vien zaudējumi netiktu vērtēti līdz pat 95 miljoniem ASV dolāru. Tā ir lielākā summa kopš NotPetya ļaunprogrammatūras graujošās darbības, kas, piemēram, kuģniecības gigantam Maersk un kurjerdienestam FedEx radīja zaudējumus ap 300 miljoniem ASV dolāru katram.

 

 

ziņo mediji, Demant nepatikšanas sākās pagājušā mēneša sākumā, 3. septembrī, kad īsā paziņojumā savā tīmekļa vietnē uzņēmums paziņoja, ka slēdz visu savu iekšējo IT infrastruktūru “kritiska incidenta” dēļ. Kas īsti notika uzņēmuma tīklā, mēs acīmredzot neuzzināsim, jo Demant neko neatklāj, izņemot to, ka tā “IT infrastruktūra cietusi kiberuzbrukumā”. Ziņojumi Dānijas plašsaziņas līdzekļos saista negadījumu ar izspiedējprogrammatūras uzbrukumu.

No Demant paziņojumiem var secināt, ka tika ietekmēta visa uzņēmuma infrastruktūra. Tas ietver uzņēmuma ERP sistēmu, ražotnes un izplatīšanas infrastruktūru Polijā, ražotnes un pakalpojumu sniegšanas vietas Meksikā, kohleāro implantu ražotnes Francijā, pastiprinātāju ražotni Dānijā un visu uzņēmuma tīklu Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Uzņēmumi parasti atgūst datus pēc šādiem incidentiem dažu dienu laikā, tomēr Demant bija vajadzīgas nedēļas un ir sagaidāms, ka tas prasīs vēl divas nedēļas.

Lielākos zaudējumus radīja tas, ka nebija piekļuves IT sistēmām. Uzņēmums ziņoja par kavēšanos produktu piegādē, kā arī nespēju saņemt pasūtījumus. Turklāt, uzņēmums atzīst, ka dzirdes aparātu mazumtirdzniecības biznesā daudzas klīnikas visā tā tīklā nav spējušas regulāri apkalpot galalietotājus.

Vēstījumā saviem investoriem Demant paziņoja, ka sagaidāmie zaudējumi būs no 80 līdz 95 miljoniem ASV dolāru. Summa būtu bijusi lielāka, taču uzņēmums cer saņemt kiberapdrošināšanas atlīdzību 14,6 miljonu ASV dolāru apjomā.

Lielāko daļu zaudējumu sastāda uzņēmuma nespēja izpildīt pasūtījumus. Faktiskās IT infrastruktūras atjaunošanas izmaksas ir aptuveni 7,3 miljoni ASV dolāru, kas ir maza summa, salīdzinot ar kopējo.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 6

Uz augšu