Sākumlapa » Apdraudējumi » Izspiedējvīrusa izplatītāji pieprasa 6 miljonus ASV dolāru izpirkuma maksu

Izspiedējvīrusa izplatītāji pieprasa 6 miljonus ASV dolāru izpirkuma maksu

BleepingComputer raksta, ka izspiedēvīrusa Maze operatori atzinuši savu atbildību par kārtējo kiberuzbrukumu, šoreiz pret Ziemeļamerikas vadošo vadu un kabeļu ražotāju Southwire Company, LLC (Southwire) no Karolltonas Džordžijas štatā.

 

 

Pieprasītā izpirkuma maksa ir 850 bitmonētu, kas ir apmēram 6 miljoni ASV dolāru. Kā ierasts izspiedējvīrusa Maze gadījumā, izpirkuma pieprasījumā bez datu atšifrēšanas piedāvājuma par maksu tiek arī apgalvots, ka uzbrucēji ir ieguvuši uzņēmuma datus, kurus ir gatavi publicēt, ja izpirkuma maksa netiks samaksāta. Lai šie draudi būtu pārliecinošāki, upurim tiek piedāvāts sameklēt informāciju internetā par kādu iepriekšējo kiberincidentu.

E-pasta sarakstē ar BleepingComputer uzbrucēju grupa atspēkoja baumas par 9 miljonu dolāru izpirkuma maksu un arī nosūtīja pierādījumu, ka Southwire dati tiešām ir tās rīcībā. Viens no Southwire darbiniekiem arī ir padalījies ar izpirkuma maksas pieprasījumu, kas parādījās uz uzņēmuma nošifrētajām sistēmām.

 

Izpirkuma pieprasījuma ekrānattēls. Avots: BleepingComputer.

Izpirkuma pieprasījuma ekrānattēls. Avots: BleepingComputer.

Izspiedējvīrusa uzbrukums Southwire notika agrā pirmdienas rītā un ir skāris IT infrastruktūru visā uzņēmumā. Dienu vēlāk uzņēmuma IT darbinieki sāka atgriezt skartās sistēmas darba kārtībā, liecina Atlanta Business Chronicle ziņa.

“Mēs nekavējoties veicām paškarantīnas pasākumus, izslēdzot visu tīklu,” izdevumam sacīja Džeisons Pollards, ražotāja komunikāciju viceprezidents. “Incidents izraisīja zināmus traucējumus mūsu spējā izgatavot un nosūtīt produktus.”

Southwire strādā vairāk nekā 7500 darbinieku un tā ieņēmumi 2018. gadā bija 6,1 miljards ASV dolāru, pārsniedzot iepriekšējos 5,5 miljardus ASV dolāru 2017. gadā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

3 + 4 =

Uz augšu