Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Izspiedējvīruss pieprasa kailfoto

Izspiedējvīruss pieprasa kailfoto

Izspiedējvīrusi šobrīd tiek uzskatīti par vienu no galvenajiem masveida kiberapdraudējumu veidiem. Visbiežākais scenārijs ir upura datu nošifrēšana vai ierīces bloķēšana ar izpirkuma pieprasījumu kriptovalūtā, tomēr mēdz parādīties arī visai eksotiski izspiedējvīrusu varianti. Pētnieki no MalwareHunterTeam ir atklājuši izspiedējvīrusu, kas nosaukts par nRansom un kas bloķē upura datoru, bet naudas vietā pieprasa lietotāja kailfoto.

 

 

nRansom nav šifrētājs, bet gan bloķētājs. Tas nozīmē, ka upura faili paliek neskarti, bet tiek nobloķēta pieeja sistēmai. Uz ekrāna parādās paziņojums, ka vienīgais veids, kā lietotājam atgūt pieeju datoram, ir desmit viņa kailfoto nosūtīšana. Izpirkuma pieprasījuma tekstā ļaundari apgalvo, ka pārbaudīs kailfoto piederību upurim un tikai tad nosūtīs datora atbloķēšanas kodu. Tāpat viņi paziņo, ka pārdos iegūtos kailfoto pagrīdes interneta resursos.

 

nRansom bloķējošā izspiedējvīrusa izpirkuma pieprasījums.

nRansom bloķējošā izspiedējvīrusa izpirkuma pieprasījums.

Pašlaik nRansom ir ticis atrasts EXE faila veidā, kas nozīmē, ka apdraudēti ir Windows lietotāji. Kas patiesībā varētu notikt, ja ļaundari iegūtu upura kailfoto, var tikai minēt. Katrā ziņā viņiem paveras lieliskas šantāžas iespējas. Tāpēc, kā vienmēr, eksperti stingri neiesaka piekrist izspiedēju prasībām.

Kaspersky Lab produkti detektē nRansom kā Trojan-Ransom.MSIL.Agent.zz un nepieļauj datoru inficēšanu ar šo ļaunprogrammu. Ja tomēr kaut kādā veidā kāds bloķētājs būtu ticis cauri Kaspersky Lab aizsardzībai, tādos produktos kā Kaspersky Internet Security ir iebūvēta datorsistēmas atbloķēšanas funkcija, kuru var aktivizēt ar vienlaicīgu noteiktu taustiņu nospiešanu. Vairāk par šo funkciju, kas tiek galā ar jebkuriem bloķētājiem, var izlasīt tehniskā atbalsta lapā. Tomēr, ja jūs lietojot Kaspersky Lab produktu, neizslēdzat aizsardzību, datora inficēšanās pat ar jauniem izspiedējvīrusiem ir ļoti maz iespējama. Par to rūpējas produktu komponente System Watcher, kas atklāj un neitralizē kaitīgas darbības.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

23 − = 14

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu