Sākumlapa » Apdraudējumi » Izspiedējvīrusu apdraudējums aug jeb apetīte rodas ēdot

Izspiedējvīrusu apdraudējums aug jeb apetīte rodas ēdot

Dienas gaismu ir ieraudzījusi kārtējā Kaspersky Lab ceturkšņa atskaite par apdraudējumu attīstību. Tās statistikas sadaļā “IT threat evolution Q1 2017. Statistics” starp daudziem skaitļiem un salīdzinājumiem acīs krīt divas histogrammas, kuru pēdējie stabiņi par šī gada pirmo ceturksni izslejas krietni vien virs iepriekšējo ceturkšņu līmeņa. Tie parāda Windows un Android jaunu izspiedējvīrusu skaita raženu pieaugumu. Acīmredzot šis naudas iegūšanas veids kibernoziedzniekiem ir izrādījies tik pievilcīgs, ka viņi ir metušies attīstīt izspiedējvīrusu virzienu, daudzkāršojot savas pūles. Protams, ka šis process nebūtu iespējams, ja nebūtu maksātāju. Diemžēl tādi ir un to kļūst arvien vairāk. Kad jūs pēdējo reizi veidojāt rezerves kopiju sev dārgiem failiem? Precīzi neatceraties? Un kā ir ar datora aizsardzību? Paļaujaties uz bezmaksas (reklāmas) antivīrusu? Telefonam drošības programmatūru lietojat? Tiešām esat izbrīnīts, ka telefonam vajag antivīrusu? Tad jūs esat starp tiem, kas, iespējams, jau drīz maksās kibernodzniekam, tādējādi atbalstot viņa darbību!

Bet tagad atgriezīsimies pie statistikas, kas iegūta, apstrādājot 479 528 279 uzbrukumu datus, ko atvairījuši Kaspersky Lab drošības risinājumi 2017. gada 1. ceturksnī 190 valstīs. Saskaņā ar Kaspersky Lab 2017. gada 1. ceturkšņa pārskatu šā gada pirmajos mēnešos mobilo izspiedējvīrusu daudzums ir audzis trīs ar pusi reizes. Pagājušā gada pēdējā ceturksnī tika konstatētas 61 832 mobilo izspiedējvīrusu instalācijas pakotnes, bet šā gada pirmajā ceturksnī — 218 625. Vairāk nekā 86 % no tām pieder pie Congur ģimenes.

 

Kaspersky Lab detektēto mobilo izspiedējvīrusu jaunu instalācijas pakotņu skaits pa ceturkšņiem.

Kaspersky Lab detektēto mobilo izspiedējvīrusu jaunu instalācijas pakotņu skaits pa ceturkšņiem.

Izspiedējvīruss Congur ir galvenokārt bloķētājs, kas iestata vai nomaina ierīces PIN (pieejas kodu). Lai to veiktu, uzbrucējiem ir vajadzīgas ierīces administratora tiesības. Daži ļaunprogrammatūras varianti plašāk izmanto šīs tiesības un instalē savu moduli sistēmas mapē, no kurienes to ir ļoti grūti izdzēst.

Lai gan Congur ir ļoti populārs, visplašāk lietotais mobilais izspiedējvīruss joprojām ir Trojan-Ransom.AndroidOS.Fusob.h, kas ir konstatēts gandrīz 45 % visu mobilo izspiedējvīrusu uzbrukumu. Kad šis Trojas zirgs ir palaists, tas pieprasa administratora privilēģijas, vāc informāciju par ierīci, tostarp GPS koordinātas un zvanu vēsturi, kā arī augšupielādē šos datus uzbrucēju serverī. Pēc tam izspiedējvīruss var saņemt komandu bloķēt ierīci.

 

Kaspersky Lab detektēto Windows šifrējošo izspiedējvīrusu jauno modifikāciju skaits pa ceturkšņiem.

Kaspersky Lab detektēto Windows šifrējošo izspiedējvīrusu jauno modifikāciju skaits pa ceturkšņiem.

Kopumā 1. ceturksnī tikušas konstatētas 55 679 jaunas Windows izspiedējvīrusu modifikācijas. Tas nozīmē gandrīz divkāršu pieaugumu salīdzinājumā ar 2016. gada 4. ceturksni (29 450). Vairums šo jauno modifikāciju pieder pie Cerber ģimenes.

Neiepriecinošā statistika liecina, ka ikvienam no mums nepieciešams vēl rūpīgāk ievērot datorhigiēnu. Tas nozīmē regulāras datu rezerves kopiju veidošanas, programmatūras atjaunināšanas, uzmanīgu attieksmi pret negaidītiem sūtījumiem un neskopošanos uz labu drošības programmatūru. Starp citu, laba drošības programmatūra, piemēram, Kaspersky Total Security, daļēji vai pat pavisam var jūs atbrīvot no ikdienas apnicīgās ķēpas ar datu rezerves kopijām un programmatūras atjaunināšanu. Bezmaksas 30 dienu izmēģinājums pieejams http://kaspersky.antivirus.lv/lat/downloads/trials/.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Tie daunēni nesaņem ne centa.
    Ja viņi prasītu 20-30$ tad viņi būtu miljonāri. Bet neviens netaisās maksāt 300-600$ par kaukādu šņagu.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 4 = 2

Uz augšu