Sākumlapa » Apdraudējumi » Jāatjaunina Google Chrome: pārlūka nulles dienas ievainojamība tiek izmantota uzbrukumos

Jāatjaunina Google Chrome: pārlūka nulles dienas ievainojamība tiek izmantota uzbrukumos

Ja jūs izmantojat Google Chrome pārlūku savos Windows, Mac vai Linux datoros, kiberdrošības eksperti iesaka nekavējoties atjaunināt to uz jaunāko izlaisto versiju.

Google 20. oktobrī izlaida Chrome versiju 86.0.4240.111, lai labotu vairākas ļoti nopietnas drošības problēmas, tostarp nulles dienas ievainojamību, ko uzbrucēji jau izmanto, lai pārņemtu kontroli pār datoriem.

Aktīvi izmantotā ievainojamība CVE-2020-15999 saistīta bufera pārpildi populārā atvērtā pirmkoda programmatūras bibliotēkā Freetype, kas tiek komplektēta ar Chrome.

Atgādinām, ka Google Chrome atjaunināšanās notiek fonā, kad lietotājs to aizver un pēc tam atver, lai atkal lietotu. Ja pārlūks nav ticis aizvērts ilgstoši, tad ieteicams to atjaunināt. Latvijā Google Chrome pārliecinoši dominē, tāpēc tā savlaicīga atjaunināšana ir jo īpaši svarīga.

Latvijā Google Chrome pārliecinoši dominē. Avots: StatCounter.

Lietotājiem, kuri mājas datoru aizsardzībai ir izvēlējušies Kaspersky Internet Security vai Kaspersky Total Security, par visas programmatūras savlaicīgu atjaunināšanu, ieskaitot pārlūkus, rūpējas funkcija “Software Updater” vai “Programmatūras atjaunināšana” latviešu valodas saskarnes versijā, tādējādi mazinot kiberdraudu radītos riskus. Līdzīga funkcionalitāte ir iekļauta arī uzņēmuma biznesa aizsardzības produktos.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

60 + = 61

Uz augšu