Sākumlapa » Apdraudējumi » Jāuzmanās no krāpnieciskām vēstulēm Luminor bankas vārdā

Jāuzmanās no krāpnieciskām vēstulēm Luminor bankas vārdā

Luminor banka brīdina, ka ir aktivizējušies krāpnieki, kuri bankas vārdā sūta viltus e-pastus. Šādā veidā ļaundari mēģina ievilināt bankas klientus viltotā mājas lapā ar mērķi izkrāpt viņu personīgos datus un naudas līdzekļus.

Kā norāda Luminor banka, apskatot konkrētu viltus e-pasta variantu, tas ir uzrakstīts gramatiski nepareizi un tiek sūtīts no e-pasta adreses lumi-online@luminorse.nl, kurai patiesībā nav nekāda sakara ar Luminor.

Krāpnieku e-pasta paraugs. Avots: Luminor banka.

Krāpnieku e-pasts apzināti steidzina saņēmēju, lai pamudinātu uz neapdomīgu rīcību.

Krāpnieku e-pasta paraugs.

Noklikšķinot uz saites, kas tiek piedāvāta krāpnieciskajā e-pastā, tiek atvērta mājas lapa, kas vizuāli līdzinās Luminor internetbankai, taču patiesībā ir viltojums. Mājaslapas adrese neatbilst tai, kas ir Luminor internetbankai. Lai gan vizuāli konkrētā mājas lapas adrese šķiet diezgan līdzīga, tā tāda gluži nav un ir tikusi radīta ar apzinātu mērķi – izkrāpt Luminor klientu personīgos datus un naudas līdzekļus.

Noklikšķinot uz saites, lietotājs jau sniedz krāpniekiem informāciju par to, no kuras vietas un kādas ierīces viņš apmeklē krāpniecisko vietni. Luminor apskatītajā variantā, ievadot internetbankas pieslēgšanās informāciju, krāpnieku lapa piedāvā izvēlēties ievadīt kodu no kodu kalkulatora (Smart ID izvēles lauka nemaz nav, kas jau atkārtoti norāda uz viltojumu).

Krāpnieku lapa. Avots: Luminor banka.

Ja lietotājs ievada gan savu internetbankas pieslēgšanās informāciju, gan kodu no kodu kalkuatora, tiek parādīts paziņojums ar aicinājumu uzgaidīt. Patiesībā šajā brīdī krāpnieki jau izmanto ievadītos datus un autorizējas internetbankā. Tālāk var sekot pieprasījumi ievadīt savas kartes datus, kā arī pieprasījumi ievadīt kodus, ar kuriem tiks apstiprināti krāpnieciski veikti maksājumi.

Luminor aicina būt piesardzīgiem, pievērst uzmanību detaļām un neatklāt nevienam savus personīgos datus. Ja tomēr esat kļuvuši par krāpniecības upuri, neaizmirstiet informēt banku pēc iespējas ātrāk! Ja rodas aizdomas vai šaubas par saņemto e-pastu vai zvanu, par tā patiesumu varat pārliecināties sazinoties ar Luminor pa tālruni +371 67 17 1880.

Atcerieties, ka banka nekad nezvana vai nesūta klientiem e‑pasta vēstules ar lūgumu izpaust internetbankas pieejas paroles, konta numuru, maksājumu kartes datus, kā arī nelūdz autorizēties internetbankā vai apstiprināt maksājumus sūtot saites. 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. 1. februārī bija ar pilnīgi citu e-pasta adresi.

    • Jā, kampaņas ietvaros mainās gan e-pasta adrese, gan viltus bankas lapas adrese, gan vēstuļu saturs. Rakstā jau var redzēt divus variantus vēstuļu saturam. E-pasta vēstulei, kas pienāca mums pašiem, arī bija atšķirīga e-pasta adrese no tās, ko minēja Luminor banka.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 3

Uz augšu