Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Kā aizsargāt Instagram kontus

Kā aizsargāt Instagram kontus

Instagram ir ne tikai otrais pasaulē populārākais sociālais tīkls, bet arī pelnīšanas līdzeklis daudziem fotoblogeriem, modelēm un citām slavenībām. Izcili konti ar daudziem tūkstošiem abonentu interesē ne tikai skaistuma cienītājus, bet arī noziedzniekus; ja tādu kontu izdodas nozagt, tad paveras plašas ļaundarību iespējas. Augusta vidū mediji ziņoja par Instagram kontu zādzību vilni. Bet kā zog Instagram kontus un kas jādara, lai neuzķertos uz ļaundaru āķa?

 

 

Zādzības paņēmiens Nr.1: viltus verifikācija

Droši vien esat pamanījuši, ka pie dažiem kontiem ir zils ķeksītis — tā ir verifikācijas zīme (Verified Badge). Tāda zīme ir slavenību, lielu uzņēmumu un populāru blogu autoru kontiem. Šāda zīme ir īpaši vēlama kontiem, kuriem ir plaša auditorija — tā vairo prestižu, kā arī palīdz cīņā ar viltojumiem. Bet ilgoto zīmi nemaz tik viegli nevar saņemt: nav iespējams iesniegt verifikācijas pieteikumu vai nopirkt šādu ķeksīti — sociālā tīkla administrācija pati lemj, kam to piešķirt.

Kā tad jūs pats varat apstiprināt, ka jūsu Instagram konts ir īsts? Nekā. Jāpiebilst, ka savulaik Tviterī verificēta lietotāja statusu varēja iegūt, aizpildot pieteikuma veidlapu un iesniedzot datus, kuri apstiprināja jūsu identitāti. Sociālajā tīklā Instagram tādas iespējas nav.

Taču daudzi nezina, ka lietotājiem nav iespējas ietekmēt ilgotā zilā ķeksīša parādīšanos pie viņu konta, un to izmanto noziedznieki. Viņi izveido vietnes, kas atdarina sociālā tīkla uzziņu centru, un tur sola verificēt jūsu kontu, bet iepriekš pieprasa jūsu pieteikumvārdu, paroli, epasta adresi, vārdu un uzvārdu, kā arī dzimšanas datumu.

Naivs lietotājs ievada prasīto informāciju un saņem paziņojumu, ka lēmums tiks pieņemts tuvāko 24 stundu laikā, bet tikmēr nedrīkst mainīt konta iestatījumus. Noziedznieki ir dabūjuši visus datus, bet lietotājs mierīgi gaida, nemaz nenojaušot, ka viņa konts jau ir nozagts.

 

Kibernoziedznieku lapa, kurā viņi piedāvā "verificēt" Instagram kontus.

Kibernoziedznieku lapa, kurā viņi piedāvā “verificēt” Instagram kontus.

Tādā veidā noziedznieki var arī iegūt upura datus, kas viņiem ļauj apiet divu faktoru autentifikāciju. Šajā nolūkā viņi parāda paziņojumu, ka tehniskās palīdzības dienests tuvākajā laikā sazināsies ar konta īpašnieku, lai precizētu kaut kādus datus. Patiesībā tehniskās palīdzības dienesta vietā pie upura vēršas tie paši noziedznieki ar lūgumu paziņot īsziņā atsūtītos ciparus vai citu personisku informāciju. Viņi var tehniskās palīdzības dienesta vārdā arī atsūtīt vēstuli, pieprasot informāciju, kas it kā nepieciešama verifikācijas veikšanai un kura viņiem noderēs saziņai ar īsto tehniskās palīdzības dienestu jau jūsu vārdā (viņi var pieprasīt, piemēram, jūsu fotogrāfiju vai citus datus, kādus viņiem savukārt var pieprasīt īstais tehniskās palīdzības dienests).

Zādzības paņēmiens Nr.2: primitīva pikšķerēšana

Noziedznieki joprojām izmanto arī tradicionālo pikšķerēšanu — ievilina upuri viltotā lapā, kur liek pieteikties sociālajā tīklā vai nomainīt paroli. Viņi var atsūtīt, piemēram, draudīgu paziņojumu par to, ka konts ir uzlauzts vai ka nepieciešams mainīt konta rekvizītus — vai arī vienkārši aicina „ievērtēt foto”, pie kura var tikt, tikai piesakoties sociālajā tīklā.

 

Viena no pikšķerētāju lapām, kas atdarina ieeju sociālajā tīklā Instagram.

Viena no pikšķerētāju lapām, kas atdarina ieeju sociālajā tīklā Instagram.

Dažādi noziedznieki jau sen iekāro Instagram kontus, jo šo sociālo tīklu visā pasaulē lieto vairāk nekā miljards cilvēku. Noziedznieki, kas nozaguši kontu, var piekļūt lietotāja personas informācijai un sarakstei sociālajā tīklā. Tādu kontu izmanto arī surogātpasta, pikšķerēšanas un citāda kaitīgā satura izplatīšanai. Diezgan bieži noziedznieki nozagtajam kontam nomaina segvārdu, profila attēlu, kā arī e-pasta adresi un tālruņa numuru, kuram konts ir piesaistīts. Rezultātā īstais Instagram konta īpašnieks vairs praktiski nevar atgūt savu kontu.

Kā novērst Instagram konta nozagšanu

Ja tik grūti atgūt kontu, tad labāk nepieļaut tā nozagšanu. Lūk, vienkārši padomi, kas jums palīdzēs novērst konta zādzību.

  • Neklikšķiniet uz aizdomīgām hipersaitēm.
  • Vienmēr pārbaudiet lapas adreses lauku. Ja tur Instagram.com vietā rakstīts, piemēram, 1stogram.com vai instagram.security-settings.com — nekādā gadījumā tādās lapās nedrīkst ievadīt savus personas datus.
  • Izmantojiet tikai sociālā tīkla oficiālo lietotni, kas uzstādīta no oficiālā programmatūras veikala.
  • Sava konta pieteikšanās rekvizītus neizmantojiet nekādos citos pakalpojumos vai lietotnēs.
  • Izmantojiet drošu aizsardzības risinājumu, kas atfiltrē šaubīgas vēstules un neļauj jums atvērt pikšķerēšanas lapas. Tāds ir, piemēram, Kaspersky Internet Security.

Aizsargā sevi pret kiberuzbrukumiem ar Kaspersky Internet Security - Pirmās 30 dienas bezmaksas

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

47 − 43 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu