Sākumlapa » Apdraudējumi » Kad krāpnieki sola filmu „Atriebēji: Noslēgums”

Kad krāpnieki sola filmu „Atriebēji: Noslēgums”

Kad jauna filma iznāk uz ekrāniem, tā nekad nav uzreiz pieejama straumēšanas servisos. Interneta pirmizrādi var nākties gaidīt vairākus mēnešus — jo vairāk filmai skatītāju kinoteātros, jo ilgāk jāgaida, jo kinostudijas nopelna vairāk naudas no kinoteātru apmeklētājiem nekā no tiem, kas to pašu filmu skatās mājās.

Bet tik un tā ļoti daudzi sāk meklēt populāru filmu arī internetā, līdzko tā parādās kinoteātros — un pat vēl pirms tam. Nav brīnums, ka likumīgie straumēšanas servisi to nevar piedāvāt. Toties krāpnieki var visu. Pareizāk sakot, viņi mēģina iestāstīt, ka var. Šādas krāpšanas jaunākais piemērs ir saistīts ar nupat izlaisto un ļoti populāro filmu „Atriebēji: Noslēgums”.

 

 

Jums piedāvā lejupielādēt visu filmu „Atriebēji: Noslēgums”? Neticiet, tā ir krāpšana

Viss sākas ar vienkāršu meklēšanu internetā. Rezultātos noteikti būs kāda tīmekļa vietne, kas piedāvā lietotājiem vai nu lejupielādēt, vai tiešsaistē noskatīties visu filmu „Atriebēji: Noslēgums”.

 

 

Straumēšana tiešām sākas bez problēmām. Bet pēc brīža tā tiek pārtraukta, un parādās prasība, lai lietotājs izveido kontu.

 

 

Par konta izveidošanu nav jāmaksā, taču lietotājam ir jāievada sava e-pasta adrese un jāsastāda parole.

 

 

Kad lietotājs pēc tam uzklikšķina Turpināt, izrādās, ka ar to nav diezgan. Konts ir jāapstiprina. Šajā nolūkā tiek prasīta lietotāja norēķinu informācija un kredītkartes rekvizīti, ieskaitot CVC pārbaudes kodu, kas ir kartes otrā pusē.

 

 

Vietne gan sola, ka šo informāciju izmantos vienīgi pārbaudei, vai lietotājs ir no tādas valsts, kurā vietne „drīkst izplatīt” saturu. Lietotājam netikšot piestādīti nekādi rēķini.

Protams, ka patiesībā nekādas filmas nav. Niecīgais filmas fragments, ko krāpnieki straumē, ir daļa no filmas reklāmas rullīša. Un par to lietotājs ir nodevis krāpnieku rīcībā savas kredītkartes rekvizītus.

 

Kāpēc bīstami ierīkot kontu šādās tīmekļa vietnēs

Lielākā daļa apmeklētāju vienkārši pamet tādu vietni, kura viņiem sāk pieprasīt kredītkartes rekvizītus. Taču krāpniekiem jau ir ieguvums — lietotāja e-pasta adrese un parole.

Daudzi mēdz izmantot vienu un to pašu paroli dažādos kontos. Tā dara gandrīz visi. Tāpēc ir diezgan liela iespēja, ka vismaz dažas e-pasta adreses un paroles kombinācijas, ko krāpnieki iegūst šādā vietnē, būs atrodamas arī citos kontos citās tīmekļa vietnēs — interneta veikalos, spēļu vai straumēšanas servisos, tīmekļa pasta kontos, sociālajos tīklos…

 

 

Un tādi konti interneta krāpniekiem ir ļoti vajadzīgi. Viņi tos var izmantot naudas vai digitālo vērtību zagšanai, nozagto līdzekļu un vērtību legalizēšanai vai vismaz surogātpasta sūtīšanai.

 

Kā aizsargāties pret šāda veida interneta krāpniekiem

  • Vienmēr apdomājiet meklēšanas rezultātus. Meklētāji cenšas novērst šaubīgu saišu iekļaušanu rezultātu sarakstā, bet nespēj „izķert” pilnīgi visas tādas saites.
  • Nesniedziet nekādu informāciju, it īpaši savas kredītkartes rekvizītus, vietnei, kurai neuzticaties.
  • Nelietojiet vienu un to pašu paroli dažādos kontos. Izmantojiet paroļu pārvaldības programmatūru.
  • Lietojiet labāko antivīrusu programmatūru, lai pasargātos no interneta krāpniekiem un pikšķerētājiem.

Izmantoti Kaspersky Lab materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 7

Uz augšu