Sākumlapa » Apdraudējumi » Kārtējā superievainojamība apdraud internetu

Kārtējā superievainojamība apdraud internetu

Čaulas Bash, kas sastopama vairumā Linux un UNIX distributīvu, kā arī operētājsistēmā Mac OS X, ievainojamība CVE-2014-6271 jeb ShellShock, kuru atklājis franču UNIX/Linux speciālists Stefans Čazelass (Stephane Chazelas), jau ir nodēvēta par vēl bīstamāku vai vismaz tik pat bīstamu kā nesen interneta sabiedrību satricinājusī OpenSSL ievainojamība HeartBleed.

vulnerable

 

Šī 22 gadus vecā iespēja attālināti izpildīt uzbrucēja kodu svešās datorsistēmās ir īpaši bīstama ar savu plašo izplatību. Ne tikai datori un serveri, bet arī maršrutētāji, tīkla videokameras un daudzas citas ierīces var kļūt par sekmīgu uzbrukumu upuriem. Piedevām daudzas no ievainojamām tīkla ierīcēm ir tik vecas, ka tām vairs netiek izlaisti atjauninājumi. Diemžēl, ir viegli paredzēt, ka, neskatoties uz ievainojamības ShellShock ielāpu iznākšanu, internetā vēl ilgu laiku saglabāsies liels skaits ievainojamu datoru un citu ierīču. Turklāt internetā jau tiek apspriesta tīkla tārpa radīšanas iespēja! Sistēmu administratori tiek aicināti, cik ātri vien iespējams, apzināt ievainojamās sistēmas un uzstādīt pieejamos labojumus.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Labs raksts. P.S. Es vakar parbaudiju savu datoru (Ubuntu 14.04), un secinaju, ka ievainojamibu jau atjauninajumi paguvusi noverst. Tas labi.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 56 = 63

Uz augšu