Sākumlapa » Apdraudējumi » Kas ir e-pasta izsekošana un kā pret to var aizsargāties

Kas ir e-pasta izsekošana un kā pret to var aizsargāties

Iedomājieties, ka jūsu pastkastē — tajā, kurā pastnieks liek vēstules — atrodas kamera, kas kontrolē, kuras reklāmas lapas jūs izlasāt un kuras uzreiz izmetat atkritumos. Iespējams, ka neesat par to iedomājies, bet tieši tādu iespēju e-pasts nodrošina surogātpasta un reklāmas sūtījumu autoriem.

 

 

E-pasts visu laiku ir attīstījies: no vienkārša teksta līdz glītai vēstulei ar dažādiem fontiem, teksta stiliem un iegultiem attēliem. Ar savām iespējām e-pasta vēstules tagad ir līdzīgas tīmekļa lapām, tāpēc sūtītājs var iekļaut vēstulē tādu elementu, kurš izseko visu, kas notiek jūsu iesūtnē.

Kā notiek e-pasta izsekošana?

Pētnieki Prinstonas Universitātē izanalizēja aptuveni 1000 reklāmas sūtījumu. Viņi konstatēja, ka 70% sūtījumu satur reklāmas izsekotājus — tie automātiski lejupielādē tādus elementus kā neredzamus attēlus, kas ne vien informē sūtītāju par to, kad un cik reižu vēstule atvērta, bet arī pieprasījuma rindā pārraida personas datus (piemēram, jūsu e-pasta adresi). Turklāt izsekošanas domēna vaicājums atklāj jūsu IP adresi, pēc kuras var aptuveni noteikt jūsu atrašanās vietu.

Šādas tehnoloģijas ļauj reklāmas sūtījumu autoriem efektīvāk mērķēt savus sūtījumus. Piemēram, izsekošana ir ļoti noderīga tā sauktajai A/B testēšanai, ar kuras palīdzību tiek noteikts, kādu tēmu un veida vēstulēm (teiksim, ar vai bez emozīmēm) cilvēki labprātāk uzklikšķina. Turklāt reklāmu izsekotāji var ievietot pārlūkprogrammā sīkdatnes, lai „pazītu” jūs arī citās vietnēs, kurām pat nav nekāda sakara ar reklāmas tēmu.

Tādējādi reklāmas izplatītājs vairāk uzzina par jūsu interesēm un var pārdot šo informāciju reklāmdevējiem. Piemēram, ja atvērsiet vēstuli par atlaidēm čību iegādei, tad internetā jums uzreiz sāks rādīt sporta apavu reklāmas.

Kā aizsargāties

Ja lietojat Inbox.lv tīmekļa pastu, jums ir paveicies. Šis pakalpojumu sniedzējs (un iespējams, ka arī daži citi) attēlu ielādi stingri kontrolē un norobežo no lietotāja sistēmas. Tas nozīmē, ka reklāmas sūtījumu izplatītājs nevar ievietot sīkdatnes jūsu pārlūkprogrammā, nedz arī vispār uzzināt, vai esat izlasījis vēstuli.

 

Kaspersky Internet Security lietotāju rīcībā ir rīks "Privāta pārlūkošana", kas bloķē datu vākšanu.

Kaspersky Internet Security lietotāju rīcībā ir rīks “Privāta pārlūkošana”, kas bloķē datu vākšanu.

Labas ziņas ir arī citu e-pasta pakalpojumu sniedzēju klientiem: tīmekļa izsekotāju bloķēšanas rīki itin labi traucē arī e-pasta izsekošanu, un jūs varat lietot VPN, lai noslēptu savu īsto IP adresi.

Lūk, daži padomi par to, kā nepieļaut izsekošanu ar e-pasta palīdzību.

  • E-pasta programmā izslēdziet automātisku attēlu lejupielādi un lejupielādējiet attēlus tikai uzticamu sūtītāju vēstulēs.
  • Ja vēstules bez attēliem jums šķiet pārāk garlaicīgas, izmantojiet izsekotāju bloķēšanas instrumentu, piemēram, “Privāta pārlūkošana” programmā Kaspersky Internet Security.
  • Izmantojot VPN, piemēram, ar Kaspersky Secure Connection (Kaspersky Lab izmanto HotSpot Shield Elite, kas AV-TEST testā parāda vislabākos ātrumus u.c. rādītājus), varat slēpt no reklāmu sūtītājiem savu patieso IP adresi.

Kaspersky Internet Security neļaus vietnēm izsekot jūs

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 9 = 12

Uz augšu