Sākumlapa » Apdraudējumi » Kaspersky: 2019. gada 2. ceturksnī izspiedējvīrusu modifikāciju bija divreiz vairāk nekā pērn

Kaspersky: 2019. gada 2. ceturksnī izspiedējvīrusu modifikāciju bija divreiz vairāk nekā pērn

2019. gada 2. ceturksnī Kaspersky pētnieki ir konstatējuši 16017 jaunu izspiedējvīrusu modifikāciju, ieskaitot pie astoņām jaunām ļaunprogrammatūras saimēm piederošās. Tas vairāk nekā divas reizes pārsniedz pirms gada, 2018. gada 2. ceturksnī, konstatēto jauno paraugu skaitu (7620). 

 

 

Trojas zirgi izspiedēji vienlīdz sekmīgi var uzbrukt gan privātpersonām, gan juridiskām personām, jo to funkcijas ir vienkāršas, bet ļoti iedarbīgas. Šie Trojas zirgi šifrē datnes lietotāja datorā un pieprasa izpirkuma maksu par datņu atbrīvošanu. Ļaunprātīgu modifikāciju skaita pieaugums un jaunu saimju rašanās ar jaunu ļaunprogrammatūras versiju parādīšanos ir draudīga pazīme, ka noziedzīgā darbība pastiprinās.

 

Jaunu izspiedējvīrusu modifikāciju skaits. Avots: Kaspersky, IT threat evolution Q2 2019. Statistics.

Jaunu izspiedējvīrusu modifikāciju skaits. Datu avots: Kaspersky pārskats IT threat evolution Q2 2019. Statistics.

Izspiedējvīrusu saime, kas visbiežāk uzbrukusi lietotājiem 2019. gada 2. ceturksnī (23,4 % gadījumu), joprojām bija WannaCry. Lai gan divus mēnešus pirms plašo un postošo uzbrukumu sākuma divus gadus iepriekš Microsoft izlaida operētājsistēmas ielāpu, lai noslēgtu ievainojamību, ko izmanto šis izspiedējvīruss, tas joprojām ir sastopams reālajā dzīvē. Cits liels dalībnieks bija GandCrab ar 13,8 % daļu, kaut gan tā izstrādātāji paziņoja, ka kopš ceturkšņa otrās puses GandCrab vairs netika izplatīts.

Izspiedējvīrusu saime GandCrab jau kā laiku ir bijusi viens no kibernoziedznieku vidū populārākajiem šifrētājiem. Vairāk nekā 18 mēnešus tas atradās Kaspersky ekspertu konstatēto viskuplāk sazēlušo izspiedējvīrusu saimju sarakstā, taču pat tā apsīkums nesamazināja statistikas skaitļus, jo pastāv vēl daudz plaši izplatītu Trojas zirgu. GandCrab ir labs piemērs, cik efektīvs var būt izspiedējvīruss — tā izstrādātāji pārtrauca ļaunprātīgo darbību ar apgalvojumu, ka ir ieguvuši milzīgu naudas summu, izspiežot līdzekļus no upuriem.

Kaspersky eksperti prognozē, ka jauni dalībnieki aizstās GandCrab un aicina ikvienu aizsargāt savas ierīces, regulāri instalējot programmatūras atjauninājumus un izvēloties stipru drošības risinājumu.

  1. Vienmēr atjauniniet operētājsistēmu, lai novērstu jaunākās ievainojamības, un izmantojiet stipru drošības risinājumu (lasiet: Labākie antivīrusi 2018. gadā).
  2. Nemaksājiet izpirkuma maksu, ja konstatējat, ka datnes ir šifrējusi ļaunprogrammatūra. Tas tikai mudinās kibernoziedzniekus turpināt un inficēt vēl vairāk. Labāk mēģiniet atrast internetā atšifrētāju.
  3. Vienmēr nodrošinieties ar svaigām datņu rezerves kopijām, lai varētu datnes aizstāt, ja tās iet zudumā (piemēram, ļaunprogrammatūras vai ierīces bojājuma dēļ), un glabājiet tās ne tikai ierīcē, bet arī mākoņkrātuvē, lai palielinātu drošumu.

Avots: Kaspersky preses ziņa.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

14 − 11 =

Uz augšu