Sākumlapa » Apdraudējumi » Kaspersky eksperti aicina uz tīmekļsemināru par valsts līmeņa kiberapdraudējumu attīstību 2020. gada 2. ceturksnī

Kaspersky eksperti aicina uz tīmekļsemināru par valsts līmeņa kiberapdraudējumu attīstību 2020. gada 2. ceturksnī

Kaspersky Globālās izpētes un analīzes komandas (GReAT) eksperti aicina uz tīmekļsemināru “New threats in a changing world: APT trends in Q2, 2020” šī gada 29. jūlijā 17:00 pēc Latvijas laika. Tajā elitārās Kaspersky GReAT komandas dalībnieki Kostins Raiu, Visente Diazs un Deivids Ems jaunā diskusijas formātā iepazīstinās ar svarīgākajiem konstatētajiem notikumiem valsts līmeņa kiberapdraudējumu jomā 2020. gada 2. ceturksnī.Šajā laika periodā Kaspersky GReAT eksperti ir publicējuši vairākus pētījumus. Tā Security Affairs rakstīja, ka eksperti no Kaspersky ir atklājuši jaunu kampaņu, ko veikusi ar Krieviju saistītā kiberuzbrucēju grupa Turla APT un kurā tiek izmantota jauna ļaunprogrammatūras COMpfun versija. Jaunā ļaunprogrammatūra ļauj uzbrucējiem kontrolēt inficētos resursdatorus, izmantojot metodi, kas balstās uz HTTP statusa kodiem, un tā tikusi izmantota uzbrukumos pret diplomātiskām iestādēm visā Eiropā. Turla APT (pazīstama arī kā Snake, Uroburos, Waterbug, Venomous Bear un KRYPTON) darbojas vismaz kopš 2007. gada, mērķējot uz diplomātiskajām un valdību organizācijām, kā arī privātajiem uzņēmumiem Tuvajos Austrumos, Āzijā, Eiropā (ieskaitot arī Latviju), Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Cits pētījums stāsta par Ķīnā bāzētu uzbrucēju grupējumu Cycldek, kura arsenālā atklāti jauni rīki, tajā skaitā rīks uzbrukumiem datorsistēmām, kas paaugstinātas slepenības vai drošības līmeņa dēļ nav pieslēgtas ārējiem tīkliem. Interesenti publiskos Kaspersky GReAT ziņojumus var atrast vietnē securelist.com.

 

Tīmekļseminārs

 


 

Par Kaspersky GReAT
Kaspersky Globālā izpētes un analīzes grupa (GReAT), kas dibināta 2008. gadā, darbojas, atklājot valsts līmeņa kiberapdraudējumus (APT) ar krievu, angļu, ķīniešu, franču un citu valodu pazīmēm to rīkos. Šodien GReAT sastāv no vairāk kā 40 ekspertiem, kas strādā visā pasaulē. Elitārā drošības ekspertu komanda ar savu kompetenci nodrošina uzņēmuma līderību antivīrusu izpētē un inovācijās. Ikdienā GReAT eksperti seko līdzi vairāku simtu dažādu APT aktivitātēm un regulāri publicē pētījumus un pārskatus. Daļa no pētījumiem ir pieejama kā maksas pakalpojums Kaspersky APT_Intelligence_Reporting.

Neskatoties uz uzbrukumiem uzņēmuma reputācijai (un arī mēģinājumiem personīgi ietekmēt GReAT dalībniekus) pēc lielu kiberspiegošanas kampaņu izpētes un publiskošanas, Kaspersky GReAT komanda konsevekventi realizē uzņēmuma darbības pamatprincipu – atklāt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no izcelsmes un mērķa! ASV kiberdrošības izdevums SC Media savā 30. gadadienā izteica atzinību Kaspersky Globālās izpētes un analīzes grupai ar apbalvojumu par tās atklājumiem, kas ir mainījuši pasaules attieksmi pret sarežģītiem mērķētiem apdraudējumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 6

Uz augšu