Sākumlapa » Apdraudējumi » Kaspersky: izkliedēto pakalpojumatteices uzbrukumu skaits šī gada 2. ceturksnī pieaudzis par 18% salīdzinājumā ar pagājušo gadu

Kaspersky: izkliedēto pakalpojumatteices uzbrukumu skaits šī gada 2. ceturksnī pieaudzis par 18% salīdzinājumā ar pagājušo gadu

Iznācis Kaspersky pārskats par izkliedētajiem pakalpojumatteices uzbrukumiem 2019. gada 2. ceturksnī. Saskaņā ar to, pārskata periodā izkliedēto pakalpojumatteices uzbrukumu kopskaits ir pieaudzis par 18% salīdzinājumā ar to pašu periodu 2018. gadā. Ir bijis ievērojami vairāk tehniski sarežģītu uzbrukumu, kurus ir gan grūtāk sarīkot, gan aizsargāties pret tiem. Salīdzinājumā ar 2018. gada 2. ceturksni to daudzums ir palielinājies par trešdaļu (32%). Tie veido gandrīz pusi (46%) no visiem uzbrukumiem, ko novērsis pakalpojums Kaspersky DDoS Protection.

 

 

Kaspersky pārskats par izkliedētajiem pakalpojumatteices uzbrukumiem 2019. gada 2. ceturksnī liecina, ka šajā periodā ir bijis par 44% mazāk uzbrukumu nekā 1. ceturksnī. Tas nepārsteidz, jo pavasara beigās un vasarā šādu uzbrukumu daudzums parasti samazinās, tomēr salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn izkliedēto pakalpojumatteices uzbrukumu skaits 2. ceturksnī ir audzis par 18% un par 25% salīdzinājumā ar 2017. gada 2. ceturksni.

 

 

Svarīgi, ka sezonālajam samazinājumam ir bijusi pavisam niecīga ietekme uz sarežģīto uzbrukumu skaitu, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni sarucis tikai par 4%. Šī veida uzbrukumi vēršas pret noteiktām lietotņu funkcijām vai programmsaskarnēm, lai patērētu ne tikai tīkla, bet arī servera resursus. Tos ir arī grūtāk konstatēt un aizsargāt no tiem, jo tie ietver īstu pieprasījumu izpildi. Salīdzinājumā ar 2018. gada 2. ceturksni šā veida uzbrukumu skaits ir palielinājies gandrīz par trešdaļu (32%), un šādu uzbrukumu īpatsvars 2019. gada 2. ceturksnī ir sasniedzis 46%. Tā ir par deviņiem procentiem lielāka daļa nekā šā gada pirmajā ceturksnī, un par 15% vairāk nekā šajā pašā 2018. gada periodā.

 

Windows un Linux botu tīklu attiecība uzbrukumos 2019. gada 1. un 2. ceturksnī.

Windows un Linux botu tīklu attiecība uzbrukumos 2019. gada 1. un 2. ceturksnī.

Izanalizējot komandas, ko boti jeb inficētās ierīces saņēma no komandvadības serveriem, konstatēts, ka visilgākais izkliedētais pakalpojumatteices uzbrukums 2019. gada 2. ceturksnī noritēja 509 stundas, tas ir, gandrīz 21 dienu. Šis ir visilgākais uzbrukums, kopš 2015. gadā Kaspersky sāka novērot robottīklu aktivitāti. Pirms tam ilgākais uzbrukums turpinājās 329 stundas un tika novērots 2018. gada 4. ceturksnī.

Avots: Kaspersky preses ziņa.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 8

Uz augšu