Sākumlapa » Apdraudējumi » Kaspersky ziņo par FaceApp viltus versiju un brīdina par oficiālo

Kaspersky ziņo par FaceApp viltus versiju un brīdina par oficiālo

Būtu gandrīz vai dīvaini, ja sacēlušos ažiotāzu ap lietotni FaceApp neizmantotu kibernoziedznieki. Tāpēc nemaz neizbrīna, ka kiberdrošības uzņēmums Kaspersky jau ziņo par viltotu lietotni, kas ir izstrādāta, lai maldinoši liktu lietotājiem domāt, ka tā ir legāla FaceApp versija. Patiesībā tā inficē upuru ierīces ar reklāmprogrammatūras moduli, ko sauc MobiDash. Kad šī lietotne ir lejupielādēta no neofciāliem avotiem un ieinstalēta, tā simulē kļūmi un tad tiek dzēsta. Ļaunprātīgais modulis no lietotnes slepus paliek lietotāja ierīcē un turpmāk rāda reklāmas.

 

 

Pirmoreiz viltotā FaceApp ir pamanīta 7. jūlijā, bet tagad ir konstatēti gandrīz 800 moduļa modifikāciju. Kaspersky drošības programmatūra atrod un bloķē šo apdraudējumu kā HEUR:AdWare.AndroidOS.Mobidash. MobiDash saimnieki bieži slēpj savu reklāmprogrammatūras moduli populāru lietotņu un pakalpojumu aizsegā. Kaspersky eksperti aicina lietotājus nelejupielādēt lietotnes no neoficiāliem avotiem un instalēt ierīcēs drošības risinājumus.

 

 

Tomēr arī pret oficiālo FaceApp versiju vajadzētu attiekties ar piesardzību, jo, kā norādīja jau minētais uzņēmums Kaspersky savā brīdinājuma video sociālajos tīklos, kas sākas ar tekstu “FaceApp pieder jūsu seja“, lietotnes lietotāja vienošanās paredz, ka lietotnes īpašnieks var darīt ar lietotnē ievadīto saturu visu, ko vēlas, bez jebkādas licences maksas un beigu termiņa. Uzņēmums iesaka tomēr lasīt lietotņu lietošanas vienošanās, kā arī pievērst uzmanību lietotņu pieprasītajām tiesībām lietotāja ierīcē!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

34 + = 42

Uz augšu