Sākumlapa » Apdraudējumi » Kiberdrošības eksperti aicina ar steigu atjaunināt pārlūku Firefox

Kiberdrošības eksperti aicina ar steigu atjaunināt pārlūku Firefox

Pārlūks Firefox ir nokļuvis kiberdrošības ekspertu uzmanības centrā. Situācija ir gana nopietna un, kā raksta Forbes, ASV Iekšzemes drošības departamenta Kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra ir izlaidusi brīdinājumu, kurā mudina lietotājus un sistēmu administratorus parūpēties par pārlūka atjauninājumu uzstādīšanu.

 

 

Lai gan 7. janvārī iznāca nozīmīgs Firefox atjauninājums, 8. janvārī Mozilla Foundation nāca klajā ar paziņojumu par kritisku nulles dienas ievainojamību (CVE-2019-17026), kas ļauj pārņemt kontroli pār datoriem un jau tiek izmantota kiberuzbrukumos.

Jūs varat pārbaudīt, vai jūsu Firefox ir drošs, noklikšķinot uz izvēlnes pārlūka augšējā labajā stūrī un palīdzības sadaļā atlasot “About Firefox”. Ja tiek parādīts, ka jūsu pārlūkprogramma ir versija 72.0.1, tad jūs esat drošībā pret augstāk minētās nulles dienas ievainojamības izmantošanu. Uzņēmuma lietotājiem jānodrošina, ka viņi ir atjauninājuši Firefox ESR līdz versijai 68.4.1.

Laikā, kad ievainojamība populārā pārlūkā jau tiek izmantota uzbrukumos, bet tā vēl nav zināma ražotājam vai tās ielāps tikai tiek gatavots, dramatiski pieaug spēcīgas aizsardzības programmatūras nozīme. Tāpēc līdz ar atjauninājumu uzstādīšanu un saprātīgu piesardzību nekad nedrīkst aizmirst arī par labu aizsardzības rīku komplektu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

1 + 9 =

Uz augšu