Sākumlapa » Apdraudējumi » Kibernoziedznieki nopublicē kosmētiskās ķirurģijas klīnikas klientu fotogrāfijas

Kibernoziedznieki nopublicē kosmētiskās ķirurģijas klīnikas klientu fotogrāfijas

Kā ziņo The Guardian, kibernoziedznieku grupa, kas dēvē sevi par Tsar Team, šogad agrāk ir ielauzusies kosmētiskās ķirurģijas klīnikas Grozio Chirurgija datorsistēmās Lietuvā. Izmantojot nozagtos klientu sensitīvos datus, tā ir izdarījusi mēģinājumus izspiest naudu gan no klīnikas, gan no atsevišķiem klīnikas klientiem vairāk kā 60 valstīs. Tagad ļaundari ir izlikuši internetā vairāk kā 25000 fotogrāfiju, ieskaitot kailfoto, kā arī citus klīnikas klientu personas datus.

 

Attēls no tiešaistes servisa 123RF.

Attēls no tiešaistes servisa 123RF.

Saskaņā ar Lietuvas policijas sniegto informāciju daļa klientu datubāzes tikusi nopublicēta jau šī gada martā pēc izpirkuma pieprasījumiem klīnikas klientiem. Atlikušie dati ir tikuši padarīti publiski šonedēļ (otrdien). Nav zināms, cik klīnikas klientu ir cietuši uzbrukumā, bet policija ir saņēmusi informāciju par izspiešanas mēģinājumiem no daudziem pacientiem.

Pēc The Guardian sniegtās informācijas, klīnikas klientu datubāzē ir vairāk kā 1500 britu klientu. Kibernoziedznieki ir pieprasījuši izpirkuma maksu no €50 līdz €2000 atkarībā no ļaundaru rokās nonākušās informācijas sensitivitātes. Pirms izspiešanas mēģinājumiem no atsevišķiem pacientiem kibernoziedznieki ir piedāvājuši samaksāt 300 bitmonētas (šodien ap €644000) par visu datubāzi kopumā, bet klīnika ir atteikusies to darīt. Pēc tam summa tikusi samazināta līdz 50 bitmonētām (šodien ap €107000).

Lietuvas policija sadarbībā ar tiesībsargiem citās Eiropas valstīs izmeklē notikušo un ir brīdinājusi, ka cilvēki, kas ir lejupielādējuši un glabā nozagtos pacientu datus, arī var tikt sodīti. Savukārt Grozio Chirurgija savā lapā brīdina pacientus nesadarboties ar izspiedējiem un nelejupielādēt neko no viņu sūtījumiem, lai izvairītos no tālākiem uzbrukumiem. Klīnika iesaka viņiem nekavējoties informēt policiju par jebkuriem kibernoziedznieku kontaktēšanās mēģinājumiem.

Lietuvā incidents ir vērsis uzmanību vispārējai kiberdrošībai. Droši vien arī Latvijā uzņēmumiem un iestādēm nenāktu par ļaunu pārskatīt, cik aizsargāti ir viņu klientu dati. Piemēram, vai tie tiek glabāti šifrētā veidā. Palūkosimies uz attēlu (zemāk) ar datortīklu gala iekārtu aizsardzības risinājuma Kaspersky Endpoint Security for Business struktūru.

 

Kaspersky Endpoint Security for Business struktūra un līmeņi.

Kaspersky Endpoint Security for Business struktūra un līmeņi.

Kaspersky Endpoint Security for Business ir viens no četriem risinājumiem pasaulē, ko analītiķi no Gartner ierindo starp līderiem savā segmentā. Kā redzams, tad aizsardzība pret ļaunprogrammatūru (Anti-Malware) šādā mūsdienīgā korporatīvās aizsardzības mūrī ir tikai viens ķieģelītis. Protams, ka pilnvērtīgā pieejā kiberdrošībai arī šāds gala iekārtu aizsardzības risinājums ir tikai aprīkojuma sastāvdaļa. Bet cik daudzos uzņēmumos Latvijā vēl arvien tiek izmantots mājas datoriem paredzēts antivīruss vai pat tā bezmaksas jeb reklāmas versija, kurā nav ne miņas no daudziem aizsardzības līmeņiem, ko piedāvā un iesaka IT drošības industrija biznesa aizsardzībai?!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. Muahaha! Skopie perdali! Nodarbojas ar plastisko ķirurģiju, bet nespēj atmest adminam 60-70€ mēnesī?
    Kaut tos kroplēnus tiesā izpistu to klientu kolektīvs ar 3 labiem advokātiem priekšgalā.

  2. God;igi sakot, nevar saprast sakaru tam visam 😀

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

76 + = 78

Uz augšu