Sākumlapa » Apdraudējumi » Kibernoziedznieki veido tūkstošiem ar koronavīrusu saistītu vietņu kā ēsmu

Kibernoziedznieki veido tūkstošiem ar koronavīrusu saistītu vietņu kā ēsmu

Koronavīrusa pandēmija un ar to saistītajais satraukums cilvēku prātos itin viegli var novest pie neapdomīgas rīcības. Kibernoziedzības pasaule steidz to izmantot, pārorietējot savas pikšķerēšanas un ļaunprogrammatūras izplatīšanas kampaņas uz COVID-19 tēmu.

 

 

Ka raksta The Hacker News, tad saskaņā ar ziņojumu, ko publicējis uzņēmums Check Point Research, hakeri reaģē uz COVID-19 uzliesmojumu, reģistrējot ar koronavīrusu saistītus domēnus un pagrīdes tīmeklī pārdodot ļaunprogrammatūru ar pandēmijas atlaidēm.

“Dažādu hakeru speciālie piedāvājumi, kas reklamē viņu “preces”, parasti ļaunprogrammatūru vai ekspluatējumus, tiek pārdoti pagrīdes tīmeklī, izmantojot īpašos piedāvājumus ar atlaižu kodiem “COVID19” vai “coronavirus”, kas vērsti uz kiberuzbrukumu veicējiem,” saka kiberdrošības uzņēmums.

 

Strauji aug ar koronavīrusu saistīto domēnu skaits.

Strauji aug ar koronavīrusu saistīto domēnu skaits.

“Pēdējo trīs nedēļu laikā (kopš 2020. gada februāra beigām) mēs esam pamanījuši milzīgu reģistrēto domēnu skaita pieaugumu – vidējais jauno domēnu skaits ir gandrīz 10 reizes lielāks nekā vidējais iepriekšējo nedēļu skaits,” saka pētnieki, kuri izpētot jaunradītās vietnes, vairāk kā divus tūkstošus no tām atzina par aizdomīgām, bet zināmu skaitu par ļaunprātīgām.

Ņemot vērā, ka daudzi no mums tagad vairāk laika pavada internetā, tajā skaitā meklējot informāciju, kas saistīta ar koronavīrusu, vēlreiz jaatgādina, ka kiberhigiēna šobrīd ir svarīgāka kā jebkad: ignorējiet aizdomīgo un nezināmo; savlaicīgi atjauniniet programmatūru (arī aparātprogrammatūru); lietojiet labākos aizsardzības risinājumus.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 3

Uz augšu